Copilul de 14 ani, care si-ar fi ucis presupusul agresor, a fost arestat

×
Publicitate

Suspectul in cazul crimei de la Constanta, un tanar de 14 ani, a fost arestat miercuri seara pentru 15 zile. Este acuzat de omor.

Psihologii au un verdict in acest: dupa ce au discutat cu adolescentul ore in sir au inteles ca acest copil a fost macinat ani intregi de ideea ca va reusi sa se razbune pe victima, atunci cand va avea putere.

Furia i s-a declansat in clipa in care barbatulul care-l abuzase sexual a incercat iar sa-l ademeneasca. "Ghita Nebunu' m-a ademenit in cladire spunandu-mi ca a gasit ceva la gunoi si m-a chemat sa-mi arate si mie. M-am dus cand am ajuns acolo m-a luat in brate si mi-a spus te iubesc", a declarat baiatul.

Tarziu in noapte, copilul de 14 ani a marturisit ca el
l-a batut pe Ghita pana s-a prabusit. Il ura de copil de cand si-a batut joc de inocenta lui. Cand s-au revazut baiatului i-a incoltit in minte un plan criminal:

"Ii purtam pica pentru ce s-a intamplat acum 8 ani. I-am dat un picior in zona genunchiului, i-am dat un pumn in fata si Ghita a cazut in groapa. Am vrut sa cobor la el, dar am cazut peste el", spune adolescentul.

La reconstituire adolescentul le-a aratat procurorilor cum a ajuns in garajul parasit. Avea chipul senin si parea ca nu regreta nimic. Rudele victimei au ascultat ingrozite marturia.

Potrivit legii expertii trebuie sa stabileasca daca elevul a avut sau nu discernamant cand a comis fapta. In functie de acest raspuns va plati intr-un fel sau altul pentru acest omor deosebit de grav.

L-a omorat pe "pedofilul ordinar" care a abuzat-o sexual!

Detalii socante in cazul barbatului anchetat ca a abuzat sexual 2 copii

Va reamintim, trupul barbatului in varsta de 39 de ani a fost gasit intr-un beci adanc de doi metri. Familia il daduse disparut de trei zile.

Medicii legisti au stabilit ca moartea barbatului a fost violenta, fiind urmare a "asfixiei mecanice in urma aspirarii de sange in caile respiratorii inferioare, din cauza unui traumatism facio-cervical cu fractura de mandibula si laringe si favorizata de un traumatism cranio-cerebral acut inschis cu hemoragie meningee si edem cerebral".

Astfel, potrivit necropsiei, cel mai probabil, barbatul a fost omorat in bataie, medicii legisti aratand ca leziunile traumatice s-au putut produce prin "lovire de corpuri dure cu neregularitati, lovire cu corp dur cu muchie taioasa, precum si prin lovire cu sau de corpuri dure".

Pervers sexual. A ademenit o fetita cu dulciuri, si apoi a abuzat de ea

Violata de iubitul mamei, de la 12 ani. I-a facut si doi copii

Articol recomandat de sport.ro
Radu Drăgușin s-a căsătorit cu Ioana Stan! Imagini cu superba soție a „Dragonului”
Radu Drăgușin s-a căsătorit cu Ioana Stan! Imagini cu superba soție a „Dragonului”
Citește și...
Incident la metrou, la stația Constantin Brâncoveanu. Călătorii au fost evacuați. FOTO&VIDEO
Incident la metrou, la stația Constantin Brâncoveanu. Călătorii au fost evacuați. FOTO&VIDEO

Un incident a avut loc la metrou, la stația Constantin Brâncoveanu, unde un tren s-a oprit înainte de a intra complet în stație, iar călătorii au fost nevoiți să iasă prin primul vagon.



O femeie din Tulcea le-a dat unor străini toți banii din casă - 38.000 de lei, după ce i-au spus o minciună
O femeie din Tulcea le-a dat unor străini toți banii din casă - 38.000 de lei, după ce i-au spus o minciună

Două persoane sunt cercetate penal pentru înşelăciune după ce au determinat o femeie de 76 de ani să le dea aproape 40.000 de lei, pentru serviciile medicale acordate nepotului său, rănit în urma unui accident rutier, a informat miercuri Poliţia Română.


Vacanța de schi 2026: când au elevii liber în februarie, în funcție de județ
Vacanța de schi 2026: când au elevii liber în februarie, în funcție de județ

Vacanța mobilă din luna februarie 2026, cunoscută și drept „vacanța de schi”, va fi organizată diferit de la un județ la altul, potrivit calendarului stabilit de Ministerul Educației și Cercetării.

Recomandări
Meteorologii au prelungit avertizarea de ger în România. Precipitații mixte, polei și vânt, temperaturi de -19 grade
Meteorologii au prelungit avertizarea de ger în România. Precipitații mixte, polei și vânt, temperaturi de -19 grade

ANM a emis miercuri o informare care anunță vreme deosebit de rece, ger accentuat pe timpul nopții și dimineții, precipitații mixte, polei și intensificări ale vântului în mai multe zone ale României.

LIVE UPDATE. O lume întreagă așteaptă discursul președintelui Donald Trump la Forumul Mondial de la Davos
LIVE UPDATE. O lume întreagă așteaptă discursul președintelui Donald Trump la Forumul Mondial de la Davos

Toate privirile sunt astăzi îndreptate spre Davos, unde președintele SUA Donald Trump va ține un discurs, la scurt timp după ce și-a dublat oferta de achiziție a Groenlandei, afirmând că „nu există cale de întoarcere”.

„Cel mai bun discurs al unui lider mondial din ultimii ani”. De ce a fost aplaudat furtunos premierul Canadei la Davos
„Cel mai bun discurs al unui lider mondial din ultimii ani”. De ce a fost aplaudat furtunos premierul Canadei la Davos

Discursul premierului Canadei, Mark Carney, la Forumul din 2026 de la Davos a provocat aplauze prelungite, notează BBN Bloomberg, care a făcut și o trecere în revistă a modului în care a fost receptat în media internațională acest discurs.