(P) Huawei, pregătită să ofere soluții competitive și inovatoare pentru construirea infrastructurii 5G în România

Ultima actualizare: 13-08-2020 14:21

Huawei România este pregătită să ofere soluții competitive și inovatoare pentru construirea infrastructurii 5G în România, deținând cele mai multe patente de tehnologie 5G.

Huawei este prezentă în România de aproape 20 de ani, timp în care a investit 1 miliard de euro pe piața locală și a creat peste 6.300 de locuri de muncă direct și indirect.

Anual, compania are o contribuție de peste 200 de milioane de euro la Produsul Intern Brut al României.

George Zhang, CEO Huawei România: „Huawei România are un parteneriat solid cu cei patru operatori telecom de pe piața locală. Prin echipamentele noastre, asigurăm conexiuni rapide, stabile și 100% sigure. Suntem cea mai avansată și inovatoare companie ITC, iar tehnologia noastră este esențială pentru toate aspectele vieții noastre, cum ar fi telemunca, învățământul online, telemedicina – pentru a le menționa doar pe cele mai importante. Suntem gata să sprijinim dezvoltarea României prin echipamentele noastre 5G avansate, în beneficiul clienților individuali și al companiilor”.

Parteneri
VIDEO PROTVPLUS.RO