Șocant. Un tânăr de 19 ani și-ar fi violat colega de clasă, în timp ce se afla la el acasă pentru a învăța la matematică

×
Publicitate

Prin momente înfiorătoare a trecut o tânără de 18 ani din Iași, care ar fi fost legată și abuzată sexual de un fost coleg de clasă.

Tânăra s-a dus acasă la individul de 19 ani, ca să învețe împreună la matematică, pentru facultate. Amândoi absolviseră liceul și fata nu bănuia ce pune la cale fostul ei coleg. Însă ce a urmat, potrivit mărturiilor victimei, este greu de descris în cuvinte.

Faptele îngrozitoare s-ar fi petrecut în 28 iulie, în locuința tânărului de 19 ani, proaspăt absolvent de liceu unde fata ar fi venit la meditații.

Potrivit procurorilor, cei doi s-ar fi întâlnit la orele după amiezii, pentru a învăța împreună la matematică, în vederea pregătirii pentru facultate. Aveau să urmeze clipe cumplite pentru copilă.

Ștefan Fânariu, procuror Parchetul de la Lângă Judecatoria Iași: "Ar fi fost lipsită de libertate în mod ilegal de acesta prin legarea mâinilor, fiind totodată constrânsă de suspect să întrețină raporturi acte sexuale cu acesta".

După abuz, fostul coleg de clasă ar fi obligat-o pe tânără să rămână acolo peste noapte. Apoi, ar fi abuzat-o din nou.

Ștefan Fânariu, procuror Parchetul de la lângă Judecătoria Iași: "În dimineața zilei următoare același suspect ar fi obligat-o să întrețină un raport sexual".

Inițial, fata nu a spus nimănui prin ce a trecut, dar apoi și-a făcut curaj și le-a povestit părinților. Aceștia au mers la institutul de medicină legală, unde analizele au confirmat abuzul.

Tânărul a fost reținut inițial de pentru 24 de ore, dar apoi a fost eliberat. Este anchetat penal pentru viol în formă continuată și lipsire de libertate.

Andrei Pomeuca, avocatul tânărului acuzat de viol: "Cert este ca versiunea avansată în momentul de față a persoanei vătămate nu este cea confirmată de Parchetul de pe Lângă Judecătoria Iași. Este o situație care este în lucru".


Acum, la doar 19 ani, dacă va fi găsit vinovat, tânărul riscă până la 10 ani de închisoare, iar viața sa se va schimba pentru totdeauna.
 

Articol recomandat de sport.ro
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Ester Exposito, iubita lui Kylian Mbappe, a făcut senzație pe internet cu ultimele postări
Citește și...
Femeie lovită de mașină pe trecerea de pietoni și lăsată să agonizeze pe asfalt. Momentul a fost filmat

Polițiștii din județul Cluj sunt în alertă și caută un șofer, care a fugit după ce a lovit, pe trecerea de pietoni, o femeie de 69 de ani. Victima a fost trântită la pământ și a primit ajutor abia când a fost zărită de un trecător.  

O femeie și-a omorât tatăl după o ceartă aprinsă. Bărbatul își întreținea singur soția bolnavă, fiica și trei nepoți

O femeie în vârstă de 34 de ani a fost arestată preventiv pentru violenţă în familie, după ce, în urma unui conflict spontan cu tatăl ei, i-a aplicat bărbatului mai multe lovituri cu un cuţit. Victima a murit la scurt timp.

 

Accident cu trei mașini, la ieșirea de pe autostrada A7. Patru persoane au fost implicate

Patru persoane au fost implicate într-un accident cu trei mașini care s-a produs la intersecţia dintre autostrada A7 şi DN2, pe centura municipiului Bacău, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bacău.

Recomandări
Noua lege a salarizării a fost pusă în dezbatere publică. Plafonul de 20% pentru sporuri rămâne în vigoare

Proiectul noii legi privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice a fost pus în dezbatere publică, documentul propunând o reformare a modului în care sunt stabilite salariile în sectorul bugetar. 

Șeful Cancelariei premierului: Ne confruntăm cu cel mai scăzut nivel al Dunării din istoria măsurătorilor

Dunărea are în prezent cel mai scăzut nivel din istoria măsurătorilor, a transmis, joi, şeful Cancelariei premierului, Mihai Jurca.

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1, joi, de la 19:00. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.