Shakira vrea sa manance sarmale de post la concertul de la Bucuresti

×
Publicitate

Shakira n-a ajuns inca in Romania, dar blocheaza traficul din Capitala. Pentru concertul pe care artista il va sustine sambata in Bucuresti, au fost impuse de astazi restrictii de circulatie.

Intre timp, organizatorii lucreaza la scena pe care va urca iubita lui Piquet. Pana pe 7 mai, ziua in care va avea loc concertul Shakirei, in Piata Constitutiei ar putea sa se circule foarte greu.

Primaria a introdus restrictii de circulatie inca de miercuri dimineata de la ora 7.00. In fiecare zi, pana vineri, in aceasta zona se va circula doar pe o banda pana la ora 23.00. Iar pe 7 mai de la orele 13.00 si pana a douza zi dimineata circulatia va fi inchisa complet.

De altfel, aici deja se lucreaza intens. In aceasta dimineata, 13 TIR-uri si 6 autocare au descarcat echipamente si materiale pentru scena.

Pentru show-ul pe care Shakira il va sustine si la Bucuresti, artista are pretentii clare. Isi doreste o cabina foarte luxoasa in zona de backstage. Locul in care se va machia si imbraca Shakira inainte sa urce pe scena va fi decorat cu mobila lucrata manual, doua masute de cafea din lemn indian, dar si o oglinda marocana. De acelasi tratament special se va bucura intreaga echipa.

"Va fi insotita de coregraful ei personal, de stilistul ei personal si e trecut in lista si un profesor de franceza. Nu stim exact daca ea invata franceza sau altcineva din anturajul ei. Ca un lucru inedit, bodyguard-ul ei personal este chiar fratele ei Antonio", explica Laura Coroianu, organizator.

Mancarea preferata ramane cea vegetariana. Si, in afara de multe platouri cu fructe, Shakira vrea si mancare traditionala romaneasca. In urma cu trei ani, la Timisoara, a facut o pasiune pentru sarmalutele noastre de post, pe care vrea sa le guste din nou.

Cele 20.000 de bilete puse in vanzare initial de organizatori au fost suplimentate cu inca 1.000 pentru Gazonul A, unde cererea a fost mai mare si s-au epuizat. In acest moment nu mai gasiti locuri decat la Gazonul B.

Organizatorii anunta ca accesul in ziua concertului se va face incepand cu ora 17.00.

Inaintea Shakirei, pe scena amenajata in Piata Constitutiei vor canta Smiley si Boschito, urmand ca la ora 20 si 30 de minute sa si faca aparitia si diva columbiana.

 Cititi si:

5 studenti la Geografie stiau unde e bin Laden din 2009. CIA nu i-a crezut

Articol recomandat de sport.ro
Atac rusesc asupra unuia dintre cele mai mari stadioane de fotbal din Ucraina! Imagini uluitoare
Atac rusesc asupra unuia dintre cele mai mari stadioane de fotbal din Ucraina! Imagini uluitoare
Citește și...
Sting a făcut spectacol la Untold, în fața a zeci de mii de fani. Artistul a salutat publicul în limba română

Cluj Arena a fost plină joi seară, la concertul celebrului Sting. 

Tot ce trebuie să știi înainte de Summer Well 2026. Ghidul complet pentru ediția aniversară de 15 ani

PARTENERIAT. Countdown-ul aproape s-a încheiat. În doar câteva zile, Domeniul Știrbey din Buftea devine din nou locul în care zeci de mii de oameni vin pentru trei zile de muzică, artă, nopți lungi și experiențe care definesc vara.

Burlacii: Foc în Paradis începe pe 14 septembrie la PRO TV și pe VOYO. Un nou reality show plin de tentații și provocări

Din 14 septembrie, „Burlacii: Foc în Paradis” aduce la PRO TV și pe VOYO o competiție în care iubirea și tentația merg mână în mână.

Recomandări
Ce face Armata când detectează drone la granița României. Piloții de F-16 au 15 minute să decoleze

În ultimele luni, amenințările din apropierea granițelor României au făcut ca misiunile de Poliție Aeriană să devină tot mai importante. 

Elevii care stau de mici pe rețelele de socializare vor avea rezultate mai proaste la școală. Ce arată un studiu

Elevii care îşi fac conturi pe rețelele sociale în școala primară au note mai mici la examenele de la final de gimnaziu, în special la științe și citire.

Primele două barje scufundate în Dunăre. Cum va fi deviat cursul apei spre centrala de la Cernavodă

După zile de așteptare și amânări repetate, operațiunea de scufundare controlată a primelor două barje în apropierea brațului Bala de pe Dunăre a început vineri după-amiază.