Wilmark organizeaza “Vama Veche Salsa Week”!

60336573

Plaja, soare, salsa, distractie, pasiune, toate intr-o saptamana de muzica si dansuri latino-americane de cea mai buna calitate, pe plaja din Vama Veche!

Ajuns la cea de-a cincea editie, “Vama Veche Salsa Week Worksop 2009”, se va desfasura anul acesta in perioada 3 – 9 august si este dedicat comunitatii latino-americane si tuturor celor pasionati de ritmurile care incing sangele si fac trupurile si spiritele sa vibreze. Directorul de programe ProFM Latino, Wilmark Rizzo Hernandez va fi MC-ul serilor de petrecere!

Timp de o saptamana, participantii evenimentului sustinut de ProFM Latino, Acasa TV si MTV, vor trai “one caribbean week”, ce reproduce atmosfera de pe plajele insorite ale Americii Latine, iar toti cei prezenti vor avea parte de o experienta de neuitat ce merita sa fie traita din plin.

Ziua, vor fi ateliere si cursuri – atat teoretice cat si practice – de salsa la plaja Gulag, iar seara toti cei prezenti se vor putea bucura de reprezentatiile artistice ale dansatorilor straini si un party latino pe cinste.

Workshop-urile de salsa vor fi sustinute de catre Los Hermanos (IT), Dom & Marion (FR), Manuel Mascarell (ES), Los Pambos (Bulgaria), si Wilmark (Col) impreuna cu dansatorii sai.

In serile de vineri si sambata vor avea loc spectacole cu dansatori internationali care pe parcursul zilei au tinut cursuri de styling, partner work, spinning, shines, iar muzica va fi asigurata de trei DJ experti in ritmuri latino.

Wilmark va prezenta pe plaja un program de animatie in cadrul caruia vor fi invitati toti cei prezenti. Toata lumea va participa liber in cadrul acestui moment.

Articol recomandat de sport.ro
Toate camerele au fost pe el! Cum a reacționat Cristiano Ronaldo, imediat după eliminarea de la Mondial
Toate camerele au fost pe el! Cum a reacționat Cristiano Ronaldo, imediat după eliminarea de la Mondial
Citește și...
Melania Trump a atras toate privirile la festivităţile de Ziua Americii de la Washington. GALERIE FOTO

În ciuda unui val intens de căldură şi a întârzierilor provocate de furtuni, mii de oameni s-au adunat sâmbătă seara la Washington pentru a sărbători cea de-a 250-a aniversare a Statelor Unite.

Zendaya a furat toate privirile la Londra, la promovarea filmului „The Odyssey”. Ținuta cu care a cucerit covorul roșu. FOTO

Zendaya a demonstrat încă o dată de ce este considerată una dintre cele mai influente prezențe din industria modei și a cinematografiei. 

Beyonce a lansat pe neașteptate un nou single. Se zvonește că artista ar pregăti un album rock

Beyoncé a lansat pe neașteptate un nou single. Piesa este un mix de R&B și pop. Lansarea surpriză vine cu aproximativ două luni înainte ca Beyoncé să împlinească 45 de ani.

Recomandări
Unde au ajuns cele peste 400 de persoane din azilele ilegale din Bihor. Un bărbat a murit în timpul relocării

Ministerul Muncii transmite că 409 persoane aflate din azilele ilegale au fost identificate în urma perchezițiilor desfășurate în județul Bihor de procurorii DIICOT și polițiști. 

Concluzia unui economist după cele mai recente date publicate de INS: „Nu văd cum scăpăm anul acesta fără recesiune”

Cu prețuri din ce în ce mai mari, românii cumpără tot mai puțin, astfel încât, consumul la nivel național a scăzut pentru a zecea lună la rând.

„Jokerul” Donald Trump, în centrul celui mai important summit NATO din ultimele decenii. Ce decizii sunt așteptate

Summitul NATO de la Ankara din următoarele zile are o miză uriașă, fiind considerat unul dintre cele mai importante din istoria de 77 de ani a Alianței.