Netflix Australia a picat după lansarea "Stranger Things 4: Volumul 2"

62269417
Facebook.com

Netflix a picat în Australia în timp ce milioane de oameni au încercat să urmărească mult așteptatul "Stranger Things 4: Volumul 2".

Site-ul web care monitorizează astfel de întreruperi, DownDetector, a detectat probleme după ora 17:00 în Australia și apoi mii de persoane au raportat probleme cu serviciul, conform News.com.au.

Utilizatorii furioși au apelat la Twitter pentru a se plânge de întrerupere. Însă întreruperea a afectat doar unii utilizatori, mulți australiani scriind pe rețelele sociale că nu au avut probleme în accesarea serialului de succes de pe Netflix.

Anterior, și Netflix din India a picat pentru scurt timp după noua lansare Stranger Things.

Netflix încă nu a comentat public incidentul.

"Stranger Things" este produs de Monkey Massacre Productions & 21 Laps Entertainment. Fraţii Duffer sunt producătorii executivi ai serialului, alături de Shawn Levy şi Dan Cohen de la 21 Laps Entertainment, de Iain Paterson şi Curtis Gwinn, conform News.ro. 

De la lansarea sa în 2016, fenomenul global "Stranger Things" a acumulat peste 65 de premii şi 175 de nominalizări, inclusiv la premiile Emmy şi Grammy, premiile SAG, DGA, PGA, WGA şi BAFTA, premiul Peabody, premiul AFI pentru Programul TV al anului, premiile People's Choice, MTV Movie & TV, Teen Choice şi multe altele. Această producţie nominalizată de trei ori la premiul Emmy la categoria "Cea mai bună dramă" este una dintre cele mai urmărite de pe Netflix, sezonul 3 cumulând 582 de milioane de ore de vizionare, care l-au clasat pe locul 2 în clasamentul celor mai populare seriale în limba engleză din Top 10 de pe Netflix.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia, prinsă capcană!? Presa din Moscova: „Ucraina a profitat imediat”
Rusia, prinsă capcană!? Presa din Moscova: „Ucraina a profitat imediat”
Citește și...
Fotomodelul Andre Bîrleanu a fost condamnat definitiv. Ce pedeapsă a primit

Fotomodelul Andre Bîrleanu își va petrece următorii șase ani după gratii. Judecătorii Curții de Apel București l-au condamnat definitiv, vineri după-amiază, pentru viol și lipsire ilegală de libertate.

Emma Watson, apariție rară în cadrul unui eveniment din Londra. Cum s-a afișat actrița din Harry Potter | GALERIE FOTO

Emma Watson a avut o apariție publică rară, la șapte ani după ultimul ei rol într-un film, în contextul unei retrageri treptate de la Hollywood.

Michael Jackson continuă să domine topurile la 17 ani după moarte. Moștenirea unui artist care încă șochează industria

La 17 ani de la moarte lui Michael Jackson, artistul rămâne unul dintre cele mai influente nume din industria muzicală globală.

Recomandări
Codul roșu de caniculă se extinde, de luni, în aproape toată România. Bucureștiul intră și el sub avertizare

România este sub avertizare de temperaturi extreme. Codul roșu a fost emis pentru 16 județe, iar de luni va fi extins pentru aproape țara, inclusiv București. 

Sondaj CURS: Cum ar vota bucureștenii dacă duminică ar avea loc alegeri. Procentele PSD, PNL și AUR, în plin război politic

Un nou sondaj arată că PSD, PNL și AUR sunt despărțite de doar câteva procente în opțiunile de vot ale bucureștenilor. Comparativ cu precedentele alegeri locale, două dintre cele trei formațiuni înregistrează creșteri semnificative.

Mesajul lui Vladimir Putin după atacurile Ucrainei asupra infrastructurii ruse: „Vedem problemele. Le recunoaştem”

Vladimir Putin s-a angajat duminică să "asigure" securitatea ţării şi să facă faţă "provocărilor", în momentul în care Kievul îşi continuă atacurile asupra infrastructurii militare şi energetice ruseşti pentru a slăbi efortul de război al Moscovei.