DANSEZ PENTRU TINE. Mihaela Radulescu va intra vineri in ringul visurilor, in direct la ProTV

61407883

Mihaela Radulescu paseste pentru prima data vineri, 1 noiembrie, in ringul visurilor de la ProTV, unde va dansa pentru un caz umanitar.

"Dansez pentru visul unui copil talentat, a carui poveste m-a chircit de durere… Asa cum mi se intampla de cate ori aud ca un copil striga de dorul mamei lui si ca se zbate in nevoi inimaginabile. Sper sa gasim impreuna o cale sa-l ajutam si daca de dansul meu depinde, atunci sa stiti ca voi dansa grozav, numai sa stiu ca acest copil va zambi fericit, in bratele mamei lui si ca familia lui va avea o viata mai buna", a promis Mihaela.

Vedeta se pregateste cu sarguinta pentru momentul artistic de vineri seara alaturi de coregraful Bogdan Boanta. "E atata munca si e atat de greu sa ajungi sa dansezi onorabil, sa te sincronizezi cu partenerul, sa dansezi pe tocuri, sa uiti de tot ce te doare si sa nu te gandesti decat la ce ai de facut. Am o imensa admiratie pentru concurentii si coregrafii de la aceasta emisiune si abia acum realizez cu adevarat ce inseamna masinaria asta numita Dansez pentru tine", a mai marturisit Mihaela.

"Din fotoliu, de-acasa, pare totul atat de simplu, dar aici, intrand in fiecare sala de repetitii si vazand concurentii, dansatorii si coregrafii epuizati de efort, dar continuand pana la ore tarzii din noapte sa repete, credeti-ma, mi-au dat lacrimile. Muncesc si eu, cot la cot cu ei, Bogdan ma ajuta enorm si ma chinuie pe masura, dar habar n-aveti cat imi place si cat iubesc ce fac…", a dezvaluit vedeta.

Mihaela Radulescu danseaza pentru Sabin Cojocaru, de 14 ani, din Dorohoi. Pasionat de dans, Sabin a luat contact cu aceasta forma de arta pe cand avea doar cinci ani. A invatat singur miscari de dans care mai de care mai spectaculoase urmarindu-si la televizor artistii preferati, iar mai apoi a fost remarcat de un coregraf in cadrul unui eveniment.

Este fan infocat al lui Michael Jackson si isi doreste sa poata dansa intr-o zi la fel ca el. Talentul nu l-a ocolit nici pe fratele lui mai mic, Iustin, care face beatbox. Pe langa faptul ca vrea sa danseze cu orice pret, Sabin vrea sa isi ajute tatal, bolnav de hernie de disc, si sa o aduca pe mama sa, plecata in Italia, inapoi acasa. Mama a trimis bani in tara doar in primele luni in care a fost plecata, apoi le-a spus ca nu se mai descurca nici ea.

De atunci pastreaza legatura tot mai rar, iar lui Sabin ii este tare dor de ea si isi doreste enorm sa revina acasa.

Din ajutorul social pe care il primeste, 230 de lei, tatal baietilor trebuie sa plateasca toate cheltuielile casei si sa asigure mancarea pentru toti trei, lucru imposibil de realizat dintr-o suma atat de mica.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Halloween 2013 in Bucuresti: concerte, filme, expozitii si petreceri culinare

Halloween este o sarbatoare iubita nu numai de americani, ci si de romani, care - de cativa ani buni - abia asteapta noaptea de 31 octombrie ca sa se distreze in cluburi sau ca sa se relaxeze in compania unor prieteni.

Ce VIDEO a aparut cu Adrian Tutu. Fanii NU l-au vazut niciodata in aceasta ipostaza

Primul castigator al emisiunii "Romanii au talent" a postat pe pagina sa de Facebook o intregistrare video intr-o ipostaza in care fanii nu l-au mai vazut pana acum.

Andreea Marin si iubitul turc s-au logodit in secret. Cum s-au dat de gol fara sa vrea

Andreea Marin si Tuncay Ozturk, iubitul ei turc, s-au logodit. Au vrut sa tina in secret acest lucru, dar o informatie aparuta in presa marti i-a determinat pe cei doi sa recunoasca ca relatia lor este pe cale de a se oficializa.

Recomandări
Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Șase state europene vor să taxeze profiturile „excesive” ale companiilor petroliere

Şase ţări din Uniunea Europeană solicită o taxă comunitară excepţională aplicată companiilor petroliere, profiturile acestora explodând graţie războiului din Orientul Mijlociu, potrivit unei scrisori consultate sâmbătă de AFP.

Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.