Rezolva problema lui Busu - 14.07.2009

×
Publicitate

Problema de astazi este despre un barbat de 66 de ani, care s-a nascut in Austria.

Parintii lui sunt diplomati in Austria, dar sunt scotieni de origine. Asadar, barbatul are dubla cetatenie.

Barbatul se muta inapoi in Scotia, unde cunoaste o femeie cu care se casatoreste in Tara Galilor. Cei doi gasesc un serviciu mai bun in Londra si se muta amandoi in Anglia.

Din Anglia, la un moment dat, una dintre fetele lor se muta in Noua Zeelandra si ii roaga sa aiba grija de copilul ei. Asadar, cei doi se muta la fata lor in Noua Zeelanda, unde obtin si cetatenie neozeelandeza. In cele din urma, se muta cu totii in Australia.

Legea interzice ca barbatul sa fie ingropat in Austria! De ce anume acesta nu poate fi ingropat in Austria?

Afla raspunsul din video!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
FOTO Ivana Knoll a stârnit amuzamentul fanilor! Cum a ajuns croata să marcheze în poarta Angliei
Citește și...
Problema lui Busu: Un barbat se catara pe un stalp, sa vada ce scrie pe biletul din varf. Surpriza uriasa pe care o are

Problema lui Busu in 21 ianuarie 2015. Florin Busuioc ne-a testat di umorul si inteligenta, joi dimineata, la Stirile Pro TV de la ora 07:00.

Rezolva problema lui Busu! 27.10. 2011

In video de mai sus gasiti problema pe care a pregatit-o Busu pentru astazi.

Rezolva problema lui Busu! 25.10.2011

In video de mai sus gasiti problema pe care a pregatit-o Busu pentru astazi.

Recomandări
Câți bani a strâns un român plătit cu salariul mediu în 18 ani de contribuții la Pilonul II. Din 2027 se schimbă regulile

Câștigurile românilor care au pensie privată obligatorie au ajuns în total la aproape 18 miliarde de euro, în cei 18 ani de când există Pilonul 2. 

Cine deține, de fapt, datoria României. Cui plătim toți românii rate și dobânzi

Cu o datorie publică de aproape 62% din PIB, România depinde tot mai mult de finanțarea venită din partea investitorilor. Băncile, fondurile de pensii și investitorii străini se numără printre principalii creditori ai statului.

„Mi-a atins și sânii, m-a întrebat dacă am silicoane”. Mărturii ale pacientelor psihologului Ion Duvac

Mai multe femei îl acuză pe psihologul Ion Duvac de abuzuri sexuale. Polițiștii serviciului de investigații criminale din București l-au condus la audieri după ce i-au percheziționat casa și cabinetul.