Cea mai noua creatie a nemtilor a fost scapata pe net! Vezi primele imagini cu noul concept Audi!

61371058

Audi Quattro Sport E-Tron va debuta la Salonul Auto de la Frankfurt

Toata lumea asteapta cu nerabdare Salonul Auto de la Frankfurt pentru a vedea cea mai noua jucarie de la Audi. Pana acum nemtii au scapat doar cateva schite ale conceptului Audi Quattro Sport E-Tron. Masina ar putea fi construita pe platforma lui Audi A6 si va semana, cel putin la prima vedere, cu conceptul Quattro prezentat in 2010, la Salonul Auto de la Paris.

Audi Quattro Sport E-Tron - 3

Audi Quattro Sport E-Tron ar putea avea nu mai putin de 700 de cai putere, in total, cu 50 mai mult decat se credea initial. Motorizarea va fi hibrida, cu un motor pe benzina, V8 twin-turbo, capabil sa genereze 600 CP, cuplat unuia sau doua motoare electrice care for furniza inca 100 de cai putere. Mai multe detalii despre modul in care va functiona nu prea se cunosc, cu exceptia faptului ca masina va putea rula 35 km in regim complet electric.

Audi Quattro Sport E-Tron - 4

Nemtii de la Auto Zeitung spun ca Audi Quattro Sport E-Tron ar putea atinge sau chiar depasi viteza de 330 km/h, iar dimensiunile vor fi destul de mici, comparativ cu un Audi S5. Conceptul va fi prezentat pe 10 septembrie, la Salonul Auto de la Frankfurt.

Audi Quattro Sport E-Tron - 1

Audi Quattro Sport E-Tron - 5

Audi Quattro Sport E-Tron - 6
Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
De la "Telephone" cu Andra la "Beautiful Life" cu Sore: Mihai Ristea raspunde la cateva intrebari + VIDEO

Am reusit sa stam putin de vorba cu Mihai Ristea, cine este si cum a colaborat cu Sore si Andra. Intrebarile mai jos:

Imagini incredibile surprinse cu organisme vii: Cata viata incape intr-un strop de apa: VIDEO

Un fotograf american a surprins imagini incredibile cu organisme care trăiesc într-o singură picătură de apă, folosind o tehnică specială pentru a filma viaţa dintr-un iaz într-un laborator din Ohio.

Moare una din cele mai iubite marci auto! Compania abia aniversase 25 de ani la prima masina construita!

Nemtii au depus actele pentru insolventa saptamana aceasta. Perspectivele sunt sumbre, insa.

Recomandări
Ședință la Cotroceni după ce Comisia Europeană a respins legea salarizării. Ce probleme are proiectul în forma actuală

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni joi, la Palatul Cotroceni, cu liderii din fosta coaliţie guvernamentală şi miniștrii demiși ai Finanţelor şi Fondurilor Europene, pentru a discuta despre stadiul proiectelor finanţate prin PNRR.

Parlamentarii s-au răzgândit, la trei ani după ce au votat pentru examen de admitere la liceu. Acum vor să amâne concursul

Admiterea la liceu, pe care unitățile de învățământ au varianta de a o organiza din 2027 după Evaluarea Națională, ar putea fi amânată. Asociațiile de elevi, părinți și ONG-urile reclamă că acest examen produce inechități.

Calculele Ministerului Educației. Câți bani ar economisi dacă ar tăia din bursele copiiilor orfani și din familii sărace

Propunerea de a tăia bursele școlare în vacanță este criticată. Zeci de organizații neguvernamentale atrag atenția că mii de copii ar putea fi nevoiți să renunțe la cursuri.