Camerele video le "spun" parintilor ce fac copiii pe partii

×
Publicitate

Se apropie sfarsitul vacantei pentru piticii aflati pe partii pe Valea Prahovei si, chiar daca au stat departe de casa, parintii lor au stiut mai tot timpul ce au facut la munte.

Acesta a fost primul sezon in care, cel putin cei care au schiat in Brasov, au fost monitorizati in permanenta de acasa cu ajutorul camerelor video instalate pe partii.

Trei partii importante din Poiana sunt supravegheate, asa ca parintii isi pot "spiona" copiii de acasa, asezati confortabil in fotoliu. Daca primii sunt linistiti ca pot vedea in orice moment, pe monitor, ce le fac odraslele, cei din urma sunt fericiti stiind ca miscarile lor cele mai dibace sunt vazute si acasa, in direct..

Gratie camerelor de pe partie, si instructorii de schi sunt monitorizati cu atentie de sefii lor, care vor sa se asigure ca ii invata pe elevi tot ce trebuie sa stie pentru a deveni campionii de maine.

Chiar daca stiu ca parintii sunt cu ochii pe ei, in varf de munte, copiii sunt relaxati.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
„Efectul Haaland”. Tot mai mulți turiști vor să viziteze Norvegia după succesul de la Campionatul Mondial

Poate succesul sportiv să stimuleze turismul și să aducă beneficii economice concrete? Exemplul Norvegiei arată că da.

Noile destinații preferate de români pentru vacanța de vară. Orașele europene mai ieftine câștigă teren

Vara aceasta, Europa a fost principala alegere pentru mulți români care și-au planificat concediul. Pe lângă destinațiile consacrate, unii au ales și orașe mai mici, liniștite și mai ieftine. 

De ce se plâng turiștii români când ajung la cazare: Schimbările discrete din hoteluri care au stârnit nemulțumiri

În vremuri economice grele și cu puține rezervări, reprezentanții hotelurilor iau măsuri de reducere a costurilor. Fac curățenie mai rar, scad numărul de angajați și consumul în administrare. 

Recomandări
A patra zi de grevă în spitale. Negocierile au eșuat. Sanitas: Toate părțile au recunoscut că veniturile vor scădea

Greva din spitale a ajuns în cea de-a patra zi. Reprezentanții SANITAS afirmă că Legea salarizării nu este favorabilă salariaților din sistemul sanitar, după discuțiile cu specialiștii Băncii Mondiale, ai Ministerului Muncii și ai Ministerului Sănătății.

Debitul Dunării se apropie de un nivel critic. Ce riscă România dacă va fi oprit și reactorul 2 de la centrala Cernavodă

Este alertă pe piața energiei. Autoritățile au amânat deocamdată decizia de a opri și reactorul 2 de la centrala nucleară Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării. Însă pericolul nu a trecut, dimpotrivă. 

Mesaj RO-Alert pentru județul Tulcea. Un grup de ţinte aeriene, detectat de sistemul radar al MApN

Sistemul de supraveghere radar al MApN a detectat în cursul nopţii un grup de ţinte aeriene în proximitatea frontierei fluviale cu Ucraina.