Ele sunt cele mai influente celebritati pe anul 2014!

61540241

Beyonce ocupă primul loc în topul 100 al celor mai influente celebrităţi pe anul 2014, realizat de publicaţia Forbes,

cu o avere estimată la 115 milioane de dolari în 2013, în timp ce soţul său, Jay-Z, se află pe locul al şaselea, cu o avere de 60 de milioane de dolari.

În 2013, Beyonce şi Jay-Z au format cuplul cu cele mai mari venituri din industria divertismentului, în topul alcătuit de publicaţia Forbes, cu o avere comună estimată la 95 de milioane de dolari, informează bbc.co.uk.

Beyonce

Topul 100 al celor mai influente celebrităţi, realizat anual de Forbes, ia în calcul şi faima vedetelor, pe care publicaţia o evaluează pornind de la numărul de menţionări despre acestea în presa scrisă şi audiovizuală.

Citește și
Când se sărbătorește, de fapt, Sfântul Valentin în calendarul creștin ortodox. Ce semnificație are la români
Când se sărbătorește, de fapt, Sfântul Valentin în calendarul creștin ortodox. Ce semnificație are la români

De asemenea, Forbes utilizează un sistem de măsurare ce evaluează influenţa dobândită pe reţelele de socializare, monitorizând 11 platforme online, inclusiv Twitter, Facebook şi YouTube.

Pe locul al doilea în topul de anul acesta se află jucătorul de baschet LeBron James, cu o avere estimată de 72 de milioane de dolari, iar cântăreţul hip-hop Dr Dre se situează pe locul al treilea, cu venituri de 620 de milioane de dolari, însă cu o influenţă mai redusă în rândul publicului.

Vedeta de televiziune Oprah Winfrey, care a ocupat locul întâi în 2013, se află pe locul al patrulea, cu venituri de 82 de milioane de dolari în 2013, iar Ellen DeGeneres, gazda talk show-ului care îi poartă numele, ocupă locul al cincilea în topul celor mai influente celebrităţi din 2014, cu venituri de 70 de milioane de dolari.

Floyd Mayweather

Topul este completat de Jay-Z (locul al şaselea), Floyd Mayweather (locul al şaptelea, 105 milioane de dolari), Rihanna (locul al optulea, 48 de milioane de dolari), Katy Perry (locul al nouălea, 40 de milioane de dolari) şi Robert Downey Jr. (locul al zecelea, 75 de milioane de dolari).

Revista americană Forbes realizează acest top 100 în fiecare an, din 1999.

Printre celebrităţile care şi-au făcut debutul în top anul acesta se numără Bruno Mars (13), Bradley Cooper (48), Matthew McConaughey (52) şi Bryan Cranston (88).

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT AC Milan e gata să transfere un fotbalist român!
NEWS ALERT AC Milan e gata să transfere un fotbalist român!
Citește și...
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie

Guvernul a stabilit data de duminică, 7 decembrie 2025, pentru organizarea alegerilor locale parţiale pentru primarul general al municipiului Bucureşti, Consiliul Judeţean Buzău şi pentru primari în mai multe localităţi.

Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu
Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu

Ferma – Un nou început a adus în atenția spectatorilor personalități cât se poate de diferite, probe tot mai dificile și intrigi care s-au complicat cu fiecare săptămână. Printre concurenții din acest an, unul dintre cei mai bine pregătiți sportivi și mai deciși să meargă cât mai departe a fost Remus Boroiu, unul dintre finaliștii Ninja Warrior România 2018.

Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial
Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial

Încă de la lansarea primului episod din producția VLAD, fiecare dintre cei care am urmărit cum au avansat intrigile, am putut observa ținutele elegante purtate de actorul principal. Adi Nartea a impresionat la fiecare apariție prin zâmbetul sau seriozitat

Recomandări
Fitch menţine ratingul suveran al României la ”BBB minus”, cu perspectivă negativă. Măsurile guvernului, apreciate
Fitch menţine ratingul suveran al României la ”BBB minus”, cu perspectivă negativă. Măsurile guvernului, apreciate

Fitch menține ratingul suveran al României la "BBB minus", cu perspectivă negativă, se arată într-un comunicat al agenţiei de evaluare financiară.

”Rusia nu va fi niciodată pregătită pentru pace”. Mesajul sumbru transmis de diplomația americană
”Rusia nu va fi niciodată pregătită pentru pace”. Mesajul sumbru transmis de diplomația americană

Rușii nu vor fi niciodată pregătiți pentru pace, sună mesajul sumbru transmis de ambasadorul SUA la NATO, Matthew Whitaker. Înaltul diplomat american îl contrazice astfel pe președintele Donald Trump. 

Cum s-a schimbat Ziua Îndrăgostiților de-a lungul timpului. De la festivaluri romane la cadouri și cine romantice
Cum s-a schimbat Ziua Îndrăgostiților de-a lungul timpului. De la festivaluri romane la cadouri și cine romantice

Ziua Îndrăgostiților, numită și Valentine's Day sau Sf. Valentrin, este o sărbătoare modernă, în care cuplurile din întreaga lume își sărbătoresc iubirea.