IMAGINI SOCANTE! Caine otravit de oameni fara suflet!

60406960

Nepasare, neglijenta din partea autoritatilor, porniri animalice ale unor oameni dotati cu "sentimente" si gandire? Imaginile alaturate demonstreaza cat de inapoiati pot fi unii semeni ai nostri...

... demonstreaza cat de limitati si orbiti, sau cat de mare este frustrarea unor oameni care nu stiu sa-si impuna autoritatea decat in fata unor biete animale.

Fotografiile au fost trimise de Adriana, un utilizator al www.stirileprotv.ro, care declara: "Sa vezi pe strazi vietati neajutorate, care au fost otravite e un lucru socant pentru o parte dintre noi. Mai multi cetateni ai orasului Targu Neamt au sesizat asociatiei de protectie a animalelor(asociatie nou constituita) faptul ca serviciile de salubritate au ridicat din oras mai multe patrupede moarte. Numai din curtea Judecatoriei Targu Neamt au fost luate patru cadavre. S-au miscat repede autoritatile si nu am avut timp sa adunam dovezi. Dar pe o zi mai tarziu un nou cadavru era in parcul central situat chiar langa Casa de Cultura. Imprejurul lui erau cateva hartii roz cu bucatele de parizer colorate, credem noi, cu furadan dupa cum arata. Mentionez ca aceasta substanta este foarte toxica fiind interzisa in unele tari europene. Poate ca unora nu le pasa de bietele necuvantatoare care mor in chinuri groaznice, dar poate ca macar pentru trecatorii aflati in zona sa isi faca griji autoritatile locale, intrucat asa cum noi am ridicat acele hartii cu otrava, le putea ridica orice copil care s-ar fi jucat in parc cu zapada, orice cetatean care ar fi trecut prin zona."

Caine otravit
O lege care poate sa ii trimita la inchisoare exista deja, trebuie insa ca ceilalti cetateni sa denunte faptasul pentru ca acesta sa plateasca.
Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Cruzime fara margini! Au torturat un pui de mistret pana l-au omorat!

Ancheta a Politiei intr-un sat din Iasi, unde mai multi tineri fara inima au ucis un pui de mistret. L-au incoltit cu furci, topoare si bate si l-au lovit fara oprire. 

Stapan fara mila! Cal prabusit sub povara unei carute pline cu fier!

Pe un drum de la marginea Timisoarei, un cal s-a prabusit aseara sub povara unei carute pline cu fier vechi. Obosit si flamand, animalul a zacut ore bune pe caldaram, timp in care trecatorii sunau la 112, doar s-o gasi cineva sa ajute biata faptura.

FARA CUVINTE: Caine ucis in chinuri! Merge cineva la politie?

S-ar putea sa avem in fata unul dintre cele mai crude cazuri de pana acum. Un om ucide un caine in chinuri groaznice. Nu l-a muscat, nu s-a dat la el, nu nimic. A mancat doar o vrabie, ne scrie cel care a trimis imaginile.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.