"Draga, nu-mi mai plac femeile. M-am reorientat". Drama traita de o adolescenta

Fata

O adolescenta din Marea Britanie, caruia iubitul i-a marturisit ca este homosexual, nu mai stie ce sa faca sa preia din nou controlul asupra propriei vieti. Iata ce a sfatuit-o psihologul The Sun, Deidre.

"Am 17 ani, el are 19, si am fost impreuna un an. I-am spus la inceput ca nu vreau sa ma grabesc, ca vreau sa ma asigur ca functionam ca si cuplu, inainte de a face dragoste.

Am asteptat patru luni inainte sa facem sex. Este un tip adorabil. Ma trateaza ca pe o printesa si imi spune tot timpul ca ma iubeste.

A parut foarte timid in pat, lucru pe care l-am considerat dragut. Sexul era grozav. Era atat de dragut si atent. Nu m-a constrans niciodata sa fac ceva ce nu am vrut.

Saptamana trecuta eram in pat, iar eu am vrut sa facem dragoste, dar el nu a parut ca ma vrea. Apoi a inceput sa planga. L-am intrebat ce este in neregula si mi-a spus ca e gay si ca nu mai poate face asta.

Citește și
Femeie
In ce ipostaza si-a surprins sotul cand a ajuns acasa. "Dumnezeule, copiii nostri erau de fata"

Nu pot sa cred ca a pastrat acest secret atat de mult timp.
Am crezut ca suntem foarte apropiati. Ne intelegeam de minune. Parintii mei il iubeau, iar familia lui era de parere ca eu sunt cel mai bun lucru care i s-ar fi putut intampla. Ne-am planuit viitorul impreuna, casatorie, copii, totul.

Stiu ca nu pot sa-l schimb, dar sunt devastata. Ma asteapta acasa sa vorbeasca cu mine. Mi-a trimis flori, felicitari si ciocolata. Ieri mi-a adus un urs panda gigant.

Spune ca isi doreste sa fim macar prieteni, dar cum sa accept asta, cand stiu ca e homosexual?", se intreaba tanara.

Psihologul The Sun i-a explicat adolescentei ca barbatii homosexuali, la o varsta frageda, inainte de a-si imbratisa complet sexualitatea, incearca sa lege legaturi heterosexuale, care esueaza insa in scurt timp. Deidre i-a spus tinerei sa aiba rabdare, sa incerce sa inteleaga situatia si sa incerce sa-l ierte. Adolescentul pare ca nu a vrut sa-i faca rau si regreta nespus faptele, este de parere psihologul.

Citeste si:

Sfarsitul lumii vine pe 21 decembrie, cand se termina calendarul mayas?

A fost descoperita cea mai mare gaura neagra din Univers. La ce distanta se afla fata de Pamant

Articol recomandat de sport.ro
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Citește și...
"Am revazut-o si mi s-a parut cea mai frumoasa femeie". Urmatorul pas facut i-a distrus viata

A facut un gest necugetat, iar aceasta greseala i-a distrus viata sentimentala. "Sigur sotia mea banuieste ceva".

In ce ipostaza si-a surprins sotul cand a ajuns acasa.
In ce ipostaza si-a surprins sotul cand a ajuns acasa. "Dumnezeule, copiii nostri erau de fata"

O femeie din Marea Britanie este la capatul puterilor. Disperata i-a scris psihologului The Sun Deidre si i-a cerut ajutorul.

Recomandări
Premierul României anunță că în decembrie vom avea ”foarte probabil” o nouă ”ordonanță trenuleț”: ”Nu putem fugi de asta”
Premierul României anunță că în decembrie vom avea ”foarte probabil” o nouă ”ordonanță trenuleț”: ”Nu putem fugi de asta”

Premierul Ilie Bolojan a fost întrebat, vineri, în conferința de presă pe care a susținut-o la Palatul Victoria, dacă salariul minim în România va ”rămâne înghețat” și în anul 2026.   

Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei

Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.

Ilie Bolojan: Este o batjocură când îţi iei bani nemunciţi sau banii pe care îi iei nu se reflectă în rezultatele activităţii
Ilie Bolojan: Este o batjocură când îţi iei bani nemunciţi sau banii pe care îi iei nu se reflectă în rezultatele activităţii

Premierul Ilie Bolojan critică indemnizațiile de 27.000 de lei de la Aeroporturi București, numindu-le „o batjocură” în lipsa unor rezultate.