Acest copil va deveni UNUL DINTRE CEI MAI BOGATI oameni din Europa

60583952

O fetita de 6 ani din Marea Britanie le da lectii de economie celor mai bogati oameni din lume.

Mollie Prince iubeste dulciurile. Atat de mult, incat filmul ei preferat este Charlie and The Chocolate Factory. Cum nu gasea un magazin care sa comercializeze cele mai bune dulciuri in acelasi loc, s-a gandit ca, in loc sa astepte pana apare unul, mai bine il deschide chiar ea.

Ajutata de mama ei, copila de 6 ani a transformat Mollie’s intr-un lant de magazine. Marti, a avut loc inaugurarea celui de-al treilea, in Shrewsbury’s Pride Hill Shopping Centre din Welshpool.

Inclinatia pentru afaceri i-a fost cunoscuta oficial, micuta fiind numita cel mai tanar antreprenor din Marea Britanie.

Mama lui Mollie a marturisit ca isi ajuta fetita, insa ideile de afaceri nu ii apatin. Mollie este spiritul creator din spatele afacerii si planuieste sa isi extinda imperiul.

"Poate suna nebuneste, dar credeti-ma ca Mollie este creierul din spatele operatiunii. Magazinul a fost ideea lui Mollie. (…) Sambata lucreaza in unul dintre magazine, iar duminica se trezeste la 5 dimineata sa mearga in Birmingham pentru aprovizionare. Isi roaga prietenii sa incerce dulciurile, ca sa decida care sunt bune. Are in planuri extinderea afacerii si am putea deschide un nou magazin. Cu siguranta va face cariera in afaceri si planuieste sa devina lider de piata pe acest segment", a marturisit mama lui Mollie, Becky.

Articol recomandat de sport.ro
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Canicula a pus stăpânire pe București și 13 județe. Urmează o schimbare bruscă a vremii, cu furtuni și ploi torențiale

După câteva zile în care temperaturile au crescut treptat, canicula s-a instalat în București și 13 județe din țară. La prânz, căldura a devenit greu de suportat, iar disconfortul termic i-a convins pe mulți să renunțe la activitățile în aer liber.

Legea salarizării provoacă nemulțumiri. Sindicatele din Educație și Sănătate amenință cu proteste și grevă generală

Noua formă a proiectului legii salarizării naște nemulțumiri în rândul angajaților din Educație, Sănătate și Asistență Socială.

Armata SUA anunță că doi soldați au murit și unul este dat dispărut în urma atacurilor Iranului asupra unei baze din Iordania

Armata americană a anunțat primele victime în rândul trupelor americane, cauzate de atacul Iranului, precizând că doi soldați au fost uciși și un altul este dat dispărut în urma unui atac asupra unei baze din Iordania.