Înfrângere drastică pe Stadio Olimpico pentru campioana României. AS Roma- CFR Cluj 5-0, în Liga Europei

CFR Cluj trăit o adevărată umilință pe Stadio Olimpico, unde a primit cinci goluri de la AS Roma, primele trei în prima repriză.

AS Roma a deschis scorul imediat, încă din minutul 2, prin Mkhitaryan. Italienii și-au majorat avantajul cu golul marcat de Ibanez în minutul 24, pentru ca Mayoral să facă 3-0 în minutul 34.

Același Mayoral a dus scorul la 4-0, în minutul 84, pentru ca Pedro Rodriguez să marcheze în minutul 89 pentru un umilitor 5-0.

Clujenii s-au prezentat la Roma cu o echipă improvizată, din cauza numeroaselor probleme de lot cu care se confruntă.

Înaintea acestei a treia etape din Grupa A a Ligii Europa, CFR Cluj se afla pe primul loc, după 1-1 acasă cu Young Boys și 2-0 în deplasare la ȚSKA Sofia.

Petrescu, după calificarea CFR-ului pentru a doua oară consecutiv în grupele EL: "E ceva fantastic"