Înfrângere drastică pe Stadio Olimpico pentru campioana României. AS Roma- CFR Cluj 5-0, în Liga Europei

AS Roma- CFR Cluj, în Liga Europei. Scor neverosimil pe Stadio Olimpico
Inquam/ Sandor Manases

CFR Cluj trăit o adevărată umilință pe Stadio Olimpico, unde a primit cinci goluri de la AS Roma, primele trei în prima repriză.

AS Roma a deschis scorul imediat, încă din minutul 2, prin Mkhitaryan. Italienii și-au majorat avantajul cu golul marcat de Ibanez în minutul 24, pentru ca Mayoral să facă 3-0 în minutul 34.

Același Mayoral a dus scorul la 4-0, în minutul 84, pentru ca Pedro Rodriguez să marcheze în minutul 89 pentru un umilitor 5-0.

Clujenii s-au prezentat la Roma cu o echipă improvizată, din cauza numeroaselor probleme de lot cu care se confruntă.

Înaintea acestei a treia etape din Grupa A a Ligii Europa, CFR Cluj se afla pe primul loc, după 1-1 acasă cu Young Boys și 2-0 în deplasare la ȚSKA Sofia.

Petrescu, după calificarea CFR-ului pentru a doua oară consecutiv în grupele EL: "E ceva fantastic"
Ce au păţit poliţiştii care l-au lăsat pe Vlad Pascu să conducă drogat
Cine s-ar fi așteptat? Pe ce loc este pusă naționala României de The Guardian înainte de EURO 2024

CFR Cluj a fost repartizată în Grupa A a competiţiei de fotbal Europa League, alături de AS Roma, Young Boys Berna şi ŢSKA Sofia, în urma tragerii la sorţi efectuate vineri la Nyon.

Antrenorul echipei de fotbal CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat, joi seara, după victoria cu gruparea finlandeză KuPS Kuopio (3-1), că este "fantastic" faptul că formaţia sa a reuşit să se califice pentru a doua oară consecutiv în grupele Europa League.

CFR Cluj s-a calificat în grupele Europa League, după ce a învins cu 3-1 formația KuPS Kuopio

CFR Cluj s-a calificat fără emoţii în grupele Europa League la fotbal, după ce a învins formaţia finlandeză KuPS Kuopio cu scorul de 3-1 (2-0), joi seara, pe Stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, în play-off-ul competiţiei.

România a devenit noua obsesie a Rusiei. Declarațiile care spun totul despre tensiunile dintre Moscova și București

După o perioadă în care și-a concentrat atenția asupra Ucrainei și a Occidentului, mai ales în contextul masacrului din Moscova, dar și al războiului aflat în desfășurare, Rusia a luat în vizor România, care pare că a devenit un ghimpe în coasta sa.

Kirilo Budanov: Federația Rusă a știut despre planificarea unui atac terorist în regiunea Moscova încă din februarie

Conform declarațiilor șefului spionajului militar ucrainean, Kirilo Budanov, Rusia era conștientă încă din luna februarie de planurile pentru atacul terorist din Moscova, însă a ales să nu intervină.

Decizie finală privind închiderea magazinelor în weekend. Anunțul făcut de premierul Ciolacu

Premierul Marcel Ciolacu a declarat, joi, că din semnalele primite din rândul societăţii, rezultă clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend.