Irina Begu, eliminată în turul trei la Wimbledon

Irina Begu
Profimedia

Jucătoarea Irina Begu, locul 43 WTA, a fost eliminată, vineri, în turul trei al tabloului de simplu feminin de la Wimbledon.

Irina Begu a fost învinsă de letona Jelena Ostapenko, locul 17 WTA şi favorită 12, cu scorul 3-6, 6-1, 6-1. Meciul a durat 1 oră şi 29 de minute.

Dintre românce, pe tabloul de simplu a rămas doar Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie 16. Sportiva va juca în turul trei cu poloneza Magdalena Frech, numărul 92 mondial.

Jucătoarea română de tenis Irina Begu s-a calificat în runda a treia a turneului de Mare Şlem de la Wimbledon, miercuri, după ce a învins-o pe italianca Elisabetta Cocciaretto, cu 6-4, 6-4, potrivit Agerpres.

Irina Begu, 31 de ani, locul 63 WTA, a fost eliminată, luni, de la Roland Garros. În optimile de finală, sportiva noastră a fost învinsă de americanca Jessica Pegula, 28 de ani, locul 11 WTA, în trei seturi, scor 6-4, 2-6, 3-6.

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul al treilea al turneului Australian Open. Irina Begu a fost eliminată

Sorana Cîrstea, 31 de ani, locul 38 WTA, s-a calificat în turul al treilea al turneului Australian Open, primul Mare Șlem al anului, după ce a învins-o, joi, cu scorul de 6-2, 6-4, pe Kristina Kucova din Slovacia, 31 de ani, locul 96 WTA.

Sorana Cîrstea şi Irina Begu s-au calificat în turul al doilea al turneului Australian Open

Jucătoarele române de tenis Sorana Cîrstea şi Irina Begu s-au calificat, marţi, în runda a doua a turneului Australian Open, primul Mare Şlem al anului, care are loc la Melbourne.

Halep și-a aflat adversara din primul tur al turneului US Open. Cu cine vor juca Sorana Cîrstea, Irina Begu și Ana Bogdan

Simona Halep, 29 ani, locul 13 WTA, cap de serie numărul 12, o va înfrunta pe Camila Giorgi, 29 de ani, poziția a 36-a în ierarhia mondială, în prima rundă a turneului US Open.

Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Scandal electoral și bătăi de stradă la Belciugatele. Echipa PSD s-a confruntat dur cu cea a PNL. Poliția a intervenit

Primarul și viceprimarul PSD din comuna Belciugatele au fost implicați într-un scandal electoral care s-a lăsat cu intervenția Poliției și a Ambulanței.