Danemarca - România 1-1. Deac a egalat în minutul 89, deși România era în 10 oameni

Danemarca - Romania

Danemarca - România 1-1. Tricolorii au reușit un egal în deplasare, deși au jucat aproape o repriză întreagă în 10 oameni.

Danemarca - România. Echipa antrenată de Cosmin Contra a plecat neînvinsă din Danemarca, deși a fost condusă și a avut și un om in minus din minutul 60.

După o repriză săracă în ocazii, în care danezii au avut totuși un gol anulat eronat, adversarii noștri au reușit să deschidă scorul în minutul 60, dintr-un penalty făcut de Cristi Ganea.

Două minute mai târziu, același Cristi Ganea a tras de tricou un adversar și a primit al doilea galben.

Cu toate acestea, România nu a renunțat la intențiile ofensive și Deac a reușit egalarea în minutul 89. România termină pe locul 4 în grupă și va sta acasă, în timp ce danezii se pregătesc de baraj.

Minutul 90+3: Final de meci, Danemarca - România 1-1.

Minutul 89: Deac egalează! România înscrie deși se afla în 10 oameni.

Minutul 75: Stanciu bate o lovitură liberă de la 25 de metri, dar trimite dezastruos, mai aproape de afara stadionului decât de poartă.

Minutul 63: După ce a făcut penalty, Ganea face un nou fault și primește al doilea galben. România rămâne în 10.

Minutul 61: Gol Eriksen din penalty, 1-0 pentru Danemarca. Tătărușanu a fost foarte aproape să apere.

Minutul 60: Cristi Ganea îl faultează în careu pe Bendtner: penalty pentru danezi.

Minutul 52: O nouă ocazie mare pentru Danemarca. Bendtner trimite cu capul pe lângă poartă, din 5 metri.

Minutul 45+1: Pauză, 0-0, după o repriză săracă în ocazii.

Minutul 36: Bendtner marchează, însă golul este anulat pentru offside.

Minutul 33: Ocazie uriașă pentru Danemarca. Bendtner scapă singur cu Tătărușanu, însă este ajuns din urmă de Hoban și blocat incredibil.

Minutul 25: Centrare bună a lui Bălașa, însă Budescu luftează de la marginea careului de 16 metri.

Minutul 12: Galben pentru Băluță foarte devreme, pentru faulturi repetate.

Danemarca - România, echipele de start:

România: Tătărușanu - Bălașa, Chiricheș, Grigore, Ganea - Hoban, Stanciu - Băluță, Budescu, Deac - Andone

Danemarca: Schmeichel, Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Durmisi - Kvist, Erkisen, Delaney - Poulsen, Bendtner, Sisto

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Germania, cu Deniz Aytekin la centru. El a fost ajutat de asistenţii Guido Kleve şi Markus Hacker şi de rezerva Marco Fritz.

Înaintea ultimei etape, clasamentul grupei E era următorul: 1. Polonia – 22 de puncte, 2. Danemarca – 19 puncte, 3. Muntenegru – 16 puncte, 4. România – 12 puncte, 5. Armenia – şase puncte, 6. Kazahstan – două puncte.

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless

România vs Kazahstan 3-1. Naționala obține 3 puncte și se menține pe locul 4. Cel de-al 9-lea meci, din cadrul grupei E, a fost disputat de România, joi, 5 octombrie.

Membrii Comisiei Tehnice a FRF au votat în şedinţa de luni pentru demararea procedurilor de reziliere a contractului selecţionerului Chriostoph Daum de către Comitetul Executiv al federaţiei.

MUNTENEGRU - ROMÂNIA 1-0. Gol Jovetic și România spune ADIO Campionatului Mondial din Rusia

MUNTENEGRU - ROMÂNIA. Naționala antrenată de Christoph Daum a fost învinsă în Muntenegru, scor 1-0, și a ratat orice șansă de a ajunge la Campionatul Mondial din Rusia.

Romania-Danemarca 0-0, in preliminariile Campionatului Mondial 2018. Toate reactiile dupa meci

Reprezentativa Romaniei a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, duminica, pe Cluj Arena, in compania nationalei Danemarcei, in preliminariile Cupei Mondiale 2018.

Ucraina a retras de urgență o temută armă americană de pe front. Este prea slabă în lupta cu Rusia

Armata Ucrainei a decis să retragă una dintre armele pe care i le-a furnizat Washingtonul, după ce s-a constatat că este vulnerabilă în timpul atacurilor rusești.

Motivele pentru care procurorii au decis să vină acasă la Ion Iliescu, ca să-i aducă la cunoștință urmărirea penală

Ion Iliescu devine oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie 1990, pentru infracțiuni contra umanității.

Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump.
Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump. "Fără ea, nu vei face nimic, devii un președinte onorific"

Curtea Supremă a SUA a dezbăutut, joi, imunitatea penală a lui Donald Trump. Majoritar conservatoare, aceasta a părut să respingă argumentele candidatului republican la Casa Albă.