Romania-Danemarca 0-0, in preliminariile Campionatului Mondial 2018. Toate reactiile dupa meci

Ultimul update: Miercuri 29 Martie 2017 07:18
Data publicarii: Duminica 26 Martie 2017 17:59
Cristoph Daum

Reprezentativa Romaniei a incheiat la egalitate, scor 0-0, meciul sustinut, duminica, pe Cluj Arena, in compania nationalei Danemarcei, in preliminariile Cupei Mondiale 2018.

Romania: Tatarusanu - Benzar, Sapunaru, Chiriches, Tosca, Latovlevici (Rotariu '76) - Pintilii, R. Marin - Stanciu - Chipciu (Ivan '86), Keseru (Alibec '63). Selectioner: Christoph Daum.

Danemarca: Schmeichel - Kjaer (M. Jorgensen '46), Vestergaard, A. Christensen - Ankersen, Kvist, Schone (Braithwaite '70), Delaney, Durmisi - Eriksen, Cornelius. Selectioner: Age Hareide.

Cartonase galbene: Pintilii '90+1 / Cornelius '45, Ankersen '60.

ARMENIA - ROMANIA 0-5. Cinci marcatori diferiti, dupa ce armenii au jucat in 10 inca din minutul 3. Prima victorie in Grupa E

Arbitri: Martin Atkinson (central), Stephen Child, Stuart Burt (asistenti) - Anthony Taylor (rezerva) - toti Anglia.

La partida de pe Cluj Arena au asistat 26.895 de spectatori, dintre care 300 de fani danezi.

Cristoph Daum Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Steaua - Osmanlispor 2-1. Ros-albastrii au revenit senzational si raman in carti pentru primavara europeana

Romania - Muntenegru 1-1. Nicusor Stanciu a ratat incredibil un penalty la ultima faza a meciului

Christoph Daum este noul selectioner al Romaniei. Cele trei lucruri pe care le vrea de la jucatorii nationalei

Simona Halep, FedCup Cluj Napoca

Halep: Sper să mergem cât mai departe în Fed Cup. Cu un asemenea public va fi greu să pierdem

România s-a calificat în Grupa Mondială la Fed Cup. Schnyder: Am simțit că joc împotriva numărului 1 mondial

Elvețianca Timea Bacsinszky a plâns la conferinţă, amintindu-şi de copilăria la Satu Mare

Irina Begu, a doua victorie pentru România în întâlnirea cu Elveţia. ”A fost greu”

Halep, după meciul cu Golubic: Am suferit o contractură la picior în ghemul doi

Simona Halep: ”A fost de trei ori mai greu decât finala de la Melbourne”

Simona Halep, victorie în trei seturi în primul meci de FedCup de la Cluj-Napoca

Arsene Wenger pleacă de la Arsenal la finalul sezonului. "Am antrenat cu devotament și integritate"

Simona Halep, apariție de senzație la dineul oficial din Fed Cup

Cum a pierdut Lupescu șefia FRF în fața lui Burleanu, deși a fost susținut de lideri ai puterii

Un campion belgian la ciclism a murit la 25 de ani. Mesajul transmis de tatăl său

Răzvan Burleanu a câștigat alegerile FRF. ”Deși nu a fost chiar un fleac, i-am ciuruit”