Danemarca - România 1-1. Deac a egalat în minutul 89, deși România era în 10 oameni

Ultimul update: Duminica 15 Octombrie 2017 18:29
Data publicarii: Duminica 08 Octombrie 2017 18:54
Danemarca - Romania

Danemarca - România 1-1. Tricolorii au reușit un egal în deplasare, deși au jucat aproape o repriză întreagă în 10 oameni.

Danemarca - România. Echipa antrenată de Cosmin Contra a plecat neînvinsă din Danemarca, deși a fost condusă și a avut și un om in minus din minutul 60.

După o repriză săracă în ocazii, în care danezii au avut totuși un gol anulat eronat, adversarii noștri au reușit să deschidă scorul în minutul 60, dintr-un penalty făcut de Cristi Ganea.

Două minute mai târziu, același Cristi Ganea a tras de tricou un adversar și a primit al doilea galben.

Cu toate acestea, România nu a renunțat la intențiile ofensive și Deac a reușit egalarea în minutul 89. România termină pe locul 4 în grupă și va sta acasă, în timp ce danezii se pregătesc de baraj.

Comisia tehnică a FRF vrea rezilierea contractului lui Chriostoph Daum. Ce spune Burleanu

Desfășurarea meciului live-text:

Minutul 90+3: Final de meci, Danemarca - România 1-1.

Minutul 89: Deac egalează! România înscrie deși se afla în 10 oameni.

Minutul 75: Stanciu bate o lovitură liberă de la 25 de metri, dar trimite dezastruos, mai aproape de afara stadionului decât de poartă.

Minutul 63: După ce a făcut penalty, Ganea face un nou fault și primește al doilea galben. România rămâne în 10.

Minutul 61: Gol Eriksen din penalty, 1-0 pentru Danemarca. Tătărușanu a fost foarte aproape să apere.

Minutul 60: Cristi Ganea îl faultează în careu pe Bendtner: penalty pentru danezi.

Minutul 52: O nouă ocazie mare pentru Danemarca. Bendtner trimite cu capul pe lângă poartă, din 5 metri.

Minutul 45+1: Pauză, 0-0, după o repriză săracă în ocazii.

Minutul 36: Bendtner marchează, însă golul este anulat pentru offside.

Minutul 33: Ocazie uriașă pentru Danemarca. Bendtner scapă singur cu Tătărușanu, însă este ajuns din urmă de Hoban și blocat incredibil.

Minutul 25: Centrare bună a lui Bălașa, însă Budescu luftează de la marginea careului de 16 metri.

Minutul 12: Galben pentru Băluță foarte devreme, pentru faulturi repetate.

Danemarca - România, echipele de start:

România: Tătărușanu - Bălașa, Chiricheș, Grigore, Ganea - Hoban, Stanciu - Băluță, Budescu, Deac - Andone

Danemarca: Schmeichel, Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Durmisi - Kvist, Erkisen, Delaney - Poulsen, Bendtner, Sisto

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Germania, cu Deniz Aytekin la centru. El a fost ajutat de asistenţii Guido Kleve şi Markus Hacker şi de rezerva Marco Fritz.

Înaintea ultimei etape, clasamentul grupei E era următorul: 1. Polonia – 22 de puncte, 2. Danemarca – 19 puncte, 3. Muntenegru – 16 puncte, 4. România – 12 puncte, 5. Armenia – şase puncte, 6. Kazahstan – două puncte.

Danemarca - Romania Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer
clasament grupa e Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

România-Kazahstan 3-1. Contra debutează cu victorie pe banca Naționalei

MUNTENEGRU - ROMÂNIA 1-0. Gol Jovetic și România spune ADIO Campionatului Mondial din Rusia

Romania-Danemarca 0-0, in preliminariile Campionatului Mondial 2018. Toate reactiile dupa meci

Simona Halep Su-Wei Hsieh Wimbledon 2018

Simona Halep, pe locul 1 în clasamentul WTA de 37 de săptămâni

Sute de mii de francezi, în stradă după victoria la CM. Lupte cu poliţia în Paris şi Lyon

Reacția lui Emmanuel Macron, după ce Franța a câștigat Cupa Mondială

Novak Djokovic, câștigătorul finalei masculine de la Wimbledon

Kerber a câștigat finala de la Wimbledon, după ce a învins-o pe Serena Williams

Novak Djokovic, în finala Wimbledon după ce l-a învins dramatic pe Rafael Nadal

Cristiano Ronaldo

Grevă la Fiat, din cauza transferului lui Ronaldo. Oamenii spun că lor li s-au tăiat salariile

Mesajul lui Cristiano Ronaldo după ce a părăsit Real Madrid pentru Juventus

Simona Halep, după eliminarea de la Wimbledon. ”Vreau să fac orice în afară de tenis”

Eliminarea Rusiei, motiv de bucurie pentru sirieni pe reţelele de socializare

Mesajul transmis de Simona Halep, după înfrângerea de la Wimbledon. ”Atitudinea mea a fost prea negativă”

Reacții internaționale, după eșecul Simonei Halep de la Wimbledon. ”A trimis-o acasă”