Piccolo, omul meciului: ce spune despre victoria cu Dinamo

Piccolo

CFR castiga dramatic sfertul de Cupa cu Dinamo si se califica in semifinale. CFR va juca impotriva castigatoarei dintre Rapid si Astra. Piccolo a fost ales omul meciului. Italianul a declarat dupa meci ca a fost un meci greu: "Dinamo are echipa buna".

"Sunt fericit pentru aceasta calificare. Am fost mai buni si 11 contra 11 si dupa. Stim ca Dinamo e o echipa foarte buna, iar rezultatul e excelent. Noi ne-am pregatit si pentru penalty-uri, dar e mai bine ca am castigat asa. Daca ar fi reusit Kapetanos sa inscrie la ocaziile avute, altfel se juca acest meci, mult mai deschis", a declarat Piccolo la Digi Sport.

Piccolo se gandeste la meciul cu Medias: "Apoi urmeaza Manchester"

"Acum avem un meci foarte greu la Medias. Mereu a fost greu pentru noi acolo. Dupa Medias ne gandim si la Manchester", a mai declarat Felice Piccolo.

CFR Cluj a invins pe Dinamo, scor 2-1 dupa prelungiri, si s-a calificat in semifinalele Cupei

Golurile campioanei Romaniei au fost marcate de Bastos '66 si Muresan '101, in timp ce pentru oaspeţi a inscris Alexe, in minutul 62.

Dinamo a jucat in inferioritate numerica din minutul 31, dupa eliminarea lui Boubacar. In minutul 114, dinamovistul Nica a fost si el eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Scandal uriaș la sărbătoarea de titlu a lui PAOK! Răzvan Lucescu, scos de pe teren de jandarmi

Feroviarii vor sa isi ia revansa dupa Supercupa pierduta in vara, in fata lui Dinamo 2-2 (6-4, dupa penalty-uri) si vor sa-i elimine pe alb-rosii din sferturile Cupei.

Rui Pedro a reusit un hattrick la primul sau meci ca titular in Champions League, cu Braga, scor 3-1. Unui alt portughez, Cristiano Ronaldo, i-au trebuit 82 de meciuri pentru a da 3 goluri intr-o partida de Liga Campionilor.

Elicopterul în care se afla președintele Iranului, găsit complet ars. Moartea lui Ebrahim Raisi a fost anunțată

Echipele de căutare şi salvare ale Semilunii Roşii au ajuns la locul prăbuşirii elicopterului în care se afla preşedintele Ebrahim Raisi, informează Al Jazeera.

ASF a retras licența unuia dintre cei mai mari brokeri, care are contracte cu Armata și Forțele Navale. CEO-ul a fost arestat

Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF) a retras autorizaţia de funcţionare a FAST Brokers, într-un context în care şeful companiei a fost arestat preventiv, iar ASF - acum cu o nouă conducere - s-a temut să mai păstreze compania în piaţă.

De ce a fost Ebrahim Raisi un personaj controversat chiar și în Iran. Rolul pe care l-a avut în masacrul din 1988

Elicopterul în care se aflau preşedintele iranian şi alţi oficiali, între care ministrul de Externe, a fost localizat pe un munte din nord-vestul Iranului, luni dimineață, potrivit Agerpres.