Rapidul merge in sferturile Cupei Romaniei, dupa 2-0 cu Astra Ploiesti

Suporter rapidist la meciul din Cupa Romaniei: Rapid - Astra

Rapid Bucuresti s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, dupa a invins, joi, la Ploiesti, cu scorul de 2-0 (0-0), dupa prelungiri, formatia Astra, in optimile competitiei.

Golurile au fost marcate de Frunza, in minutele 93 si 111 si le puteti revedea pe www.sport.ro.

La finalul celor 90 de minute, scorul era egal 0-0.

Rapid a deschis scorul in prima repriza a prelungirilor, in minutul 93, prin mijlocasul Sorin Frunza.

Un sut al lui Herea a fost respins in prima instanta de portarul Miron, mingea a ajuns la Frunza, care din 14 metri, lateral stanga, a sutat pe coltul scurt.

Acelasi Sorin Frunza a stabilit scorul final, 0-2, in minutul 111, cand a reluat in poarta din 12 metri o pasa venita de la Grigorie.

La partida au asistat aproximativ de 2.000 spectatori.

Tragerea la sorti a meciurilor din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, editia 2010-2011, va avea loc luni, 1 noiembrie, la Casa Fotbalului. Partidele din sferturile de finala se vor disputa pe 10 noiembrie.

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless

Steaua s-a calificat dramatic in sferturile Cupei Romaniei! Oamenii lui Lacatus au fost condusi la pauza, dar au revenit prin Latovlevici. Ratiu, Tibi Balan si Varga au ratat la 11 metri!

Formatia Dinamo Bucuresti s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa de liga secunda Ceahlaul Piatra Neamt.

Rapid s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei

Echipa Rapid s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Romaniei - Timisoreana, dupa ce a invins, marti, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (3-0), formatia Petrolul Ploiesti, intr-un meci din cadrul 16-imilor competitiei.

Cine sunt politicienii cu dosare penale care candidează la alegerile locale. La Iași, primarul Mihai Chirica are 4 dosare

Acuzațiile procurorilor și dosarele penale întocmite pe numele lor nu îi țin pe politicieni departe de funcții.

Situație de urgență în Slănic Prahova, după surparea străzii din centru. Localitatea stă pe un uriaș zăcământ de sare

Este alertă în Slănic Prahova, după ce o stradă din centrul orașului a început să se surpe. Zeci de oameni din blocurile din apropiere au fost evacuați, iar circulația în zonă este oprită.

STENOGRAME din cazul discipolului lui Bivolaru. Cum și-a mințit o victimă că a salvat-o de la moarte deblocând o chakră

Un instructor de yoga din București, considerat discipol al lui Gregorian Bivolaru, este acuzat fapte grave.