Mega Fight la Bucuresti: Gala K1, la ProTV si www.sport.ro

60198471

Romania gazduieste cea mai tare gala din istoria de pana acum a sporturilor de contact. Capete de afis sunt luptele celebrilor Ray Sefo si Mighty Mo, care au venit sa dea de pamant cu Morosanu, Iftimoaie si Zmarandescu.

Gala K-1 are loc la Romexpo este transmisa in direct in peste 100 de tari. Alexey Ignashov si Mighty Mo sunt favoritii piramidei de opt luptatori, al carei castigator va merge in Final 16 la Seul. In cursa pentru acest loc se afla si romanul Sebastian Ciobanu.

Primele 6 meciuri pot fi vazute online pe www.sport.ro . Trimiti un SMS la 1276, in schimbul a 70 de centi + TVA, si iti rezervi dreptul de a vedea exclusiv primele 6 dueluri de la Romexpo, printre care meciurile lui Zmarandescu, Sandu Lungu si "Pitbull" Atodiresei.

In contul sms-ului poti vedea linistit intreaga gala pe net. Cei care trimit SMS la 1276 vor primi un mesaj cu codul de activare. Pentru mai multe informatii sau problemele cu codul suna la 0318252100. Nu uita: daca se deconecteaza poti intra cu acelasi cont. Nu da parola altei persoane, nu se pot conecta doi oameni in acelasi timp cu acelasi cont.

Meciurile galei sunt:

In piramida:
Sebastian Ciobanu - Daniil Sapljoshin
Mighty Mo - Roman Kleibl
Alexei Ignashov - Mindaugas Sakalauskas
Sergii Lashcenko - Freddy Kemayo
Rezerve: Jan Soukup si Mladen Brestovac
 

Nu uita de super fighturile:

Ray Sefo - Ionut Iftimoaie
Errol Zimmerman - Catalin Morosanu
Carter Williams - Raul Catinas
William Sriyapa - Halim Issaoui
Philippe Salmon - Mihai Barbu

Sau de meciurile de MMA: Alexandru Lungu - Imani Lee respectiv Catalin Zmarandescu - Valentijn Overeem

Articol recomandat de sport.ro
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”
Citește și...
Fotbalistul care a renunțat la 200 de milioane de euro oferite de un club saudit pentru a continua la FC Barcelona

Robert Lewandowski a primit în iarnă o ofertă de 200 de milioane de euro din partea clubului saudit de fotbal Al-Ittihad, pe care a refuzat-o, însă, pentru a continua la FC Barcelona, a dezvăluit impresarul atacantului polonez, Pini Zahavi, scrie Marca.

Roberto Mancini este noul selecționer al Italiei, Claudio Ranieri numit director tehnic. Meciuri de foc

Roberto Mancini este noul selecţioner al naţionalei Italiei, a anunţat marţi, într-o conferinţă de presă, preşedintele Federaţiei italiene de fotbal (FIGC), Giovanni Malago, transmite presa internaţională.

FK Auda - FCSB, în Conference League, joi, în exclusivitate pe VOYO. „Roș-albaștrii”, obligați să învingă în Letonia

FCSB este obligată să învingă joi (30 august), de la ora 19:00, formația letonă FK Auda, în deplasare, pentru a mai rămâne în Conference League. Meciul este în direct și în exclusivitate pe VOYO.

Recomandări
Grevă generală în Sănătate. Federațiile sindicale din Sănătate, susținute inclusiv de cea de la Metrou

Sanitas a declanșat, marţi, 28 iulie, greva generală în semn de protest faţă de Legea salarizării, despre care reprezentanţii federaţiei spun că perpetuează inechităţi salariale între diferite categorii profesionale din sistem. 

România și Ucraina vor produce la Cluj-Napoca drone militare. Se vor fabrica aici inclusiv celebrele drone de atac kamikaze

Compania românească OVES Enterprise și EDRONE, unul dintre cei mai mari producători de drone din Ucraina, vor începe producția comună de drone militare la Cluj-Napoca. În noua locație se vor fabrica inclusiv celebrele drone de atac kamikaze. 

Comisia de buget a avizat împrumutul SAFE de 16,68 miliarde de euro. Proiectul merge în plenul Camerei Deputaților

Comisia de buget a Camerei Deputaţilor a dat raport favorabil, marţi, proiectului de aprobare a Acordului de împrumut (SAFE) între Uniunea Europeană şi România, în valoare de 16.680.055.394 euro.