„Thriller” pe Anfield. Liverpool, victorie incredibilă în fața lui Fulham, în Premier League

Trent Alexander-Arnold, Liverpool
Profimedia

Echipa engleză FC Liverpool a dispus duminică seara, pe teren propriu, scor 4-3, de formaţia Fulham, în etapa a 14-a din Premier League.

„Cormoranii” au deschis scorul în minutul 20, prin autogolul lui Bernd Leno, însă oaspeţii au egalat foarte repede. Harry Wilson a înscris în minutul 24, pentru 1-1. Gazdele au sperat să intre în avantaj la pauză, după reuşita lui Alexis Mac Allister, din minutul 39, dar Fulham a egalat în minutul 45+3, prin Kenny Tete - un gol care a fost validat de VAR.

În minutul 80 oaspeţii au preluat conducerea după golul lui Bobby De Cordova-Reid, însă Liverpool s-a trezit la timp. Salah i-a trimis lui Wataru Endo, în minutul 87, şi acesta a egalat, iar Trent Alexander-Arnold a înscris, un minut mai târziu, golul victoriei gazdelor. S-a terminat 4-3 pentru FC Liverpool, care a trecut, deocamdată, pe locul secund în campionat, cu 31 de puncte. Fulham este pe locul 14, cu 15 puncte.

La Bournemouth, 2-2 cu Aston Villa, portarul român Andrei Ionuţ Radu nu s-a aflat pe banca de rezerve, potrivit News.ro.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 14-a din Premier League:

FC Liverpool – Fulham 4-3 (Leno 20 autogol, Mac Allister 38, Endo 87, Alexander-Arnold 88 / H. Wilson 24, Tete 45+3, De Cordova-Reid 80);

West Ham United – Crystal Palace 1-1 (Kudus 13 / Edouard 53).

Dinamo și FC U Craiova, cu un picior și jumătate în Liga 2! Cum se mai pot salva de la retrogradare
Liverpool - Union Saint-Gilloise, LIVE de la ora 22:00 din Europa League pe Pro Arena și VOYO!

Liverpool - Union Saint-Gilloise, meci din Grupa E din Europa League, se joacă de la ora 22:00 pe ”Anfield” și este transmis în direct de Pro Arena și VOYO.

Clubul englez FC Liverpool a ajuns la un acord pentru transferul mijlocaşului ecuadorian Moises Caicedo de la formaţia Brighton & Hove Albion, în schimbul sumei de 111 milioane de lire sterline, un nou record pentru fotbalul britanic, informează BBC.

Patronii americani ai FC Liverpool scot la vânzare clubul englez, evaluat la 4,5 miliarde de euro

Grupul american Fenway Sports Group, proprietarul lui FC Liverpool din 2010, este dispus să cedeze controlul clubului englez de fotbal, dacă va găsi un cumpărător, a anunţat postul american de televiziune ESPN, citând surse apropiate de investitor.