Halep - Zhang la Wimbledon 7-6 6-1. Simona Halep a ajuns în semifinale, la Wimbledon

Ultimul update: Marti 09 Iulie 2019 16:38
Data publicarii: Marti 09 Iulie 2019 16:28
Categorie: Stiri Sport
Halep - Gauff, la Wimbledon - 14

Simona Halep - Shuai Zhang la Wimbledon. Simona Halep, locul 7 WTA, a evoluat cu sportiva chineză Shuai Zhang, poziţia 50 WTA, marţi în sferturile de finală de la turneul de la Wimbledon.

Setul II

Halep - Zhang 6-1: Simona Halep a reușit să se califice în semifinalele turneului de la Wimbledon.

Halep - Zhang 5-1: Minge de break pentru Simona, după ce Shuai Zhang greșește prima servă.

Halep - Zhang 4-1: Game câștigat de Simona. Românca este la două game-uri distanță de victorie.

Halep - Zhang 3-1: Minge de break pentru Simona Halep.

Halep - Zhang 2-1: Românca a ma câștigat un game.

Halep - Zhang 1-1: Simona este egalată de Shuai Zhang, care reușește să câștige un prim game din cel de-al doilea set.

Halep - Zhang 1-0: Început în forță pentru Simona. Românca a câștigat primul game din cel de-al doilea set.

Setul I

Halep - Zhang 7-6: Simona câștigă primul set, după ce închide tie-break-ul.

Halep - Zhang 6-6: Simona mai câștigă un game. Tie-break pentru a se decide câștigătoarea setului.

Halep - Zhang 5-6: Game câștigat de chinezoaica Shuai Zhang. Simona servește pentru intrarea în tie-break.

Halep - Zhang 5-5: Simona câștigă din nou game-ul pe prorpiul serviciu și reușește să egaleze scorul.

Halep - Zhang 4-5: Chinezoaica Zhang a câștigat game-ul.

Halep - Zhang 4-4: Simona a câștigat un game  pe propriul serviciu și și-a egalat adversara.

Halep - Zhang 3-4: Revenire spectaculoasă pentru Simona Halep. Românca este la un pas să își egaleze adversara

Halep - Zhang 2-4: Românca a câștigat cel mai disputat game de până acum.

Halep - Zhang 1-4: Adversara Simonei reface diferența de 3 game-uri.

Halep - Zhang 1-3: Simona dă semne că își revine, după ce a câștigat primul game din acest set.

Halep - Zhang 0-3: Zang reușește să câștige încă un game.

Halep - Zhang 0-2: Zhang reuseste si break-ul si se distanteaza in startul partidei!

Halep - Zhang: 0-1: Zhang isi face serviciul si castiga primul game al meciului!

Simona Halep - Shuai Zhang la Wimbledon. Meciul este primul programat pe terenul 1.

Simona Halep - Shuai Zhang la Wimbledon. Zhang conduce cu 2-1 în partidele cu Halep. Victoriile chinezoaicei sunt din 2016, scoruri 6-4, 6-3, în turul I, la Australian Open, şi 6-0, 6-3, în optimi, la Beijing. Românca s-a impuns în 2012, în turul I la Indian Wells, scor 6-1, 6-1.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!

CLICK AICI peantru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon!

Halep - Gauff 6-3, 6-3 la Wimbledon. Simona s-a calificat în sferturi. FOTO
FULLSCREEN
  • /

Sursa: Pro TV

Pernell "Sweet Pea" Whitaker
Un pugilist legendar a murit după ce a fost lovit de o mașină
Halep va fi portdrapelul României la JO. Covaliu şi-a dat acordul chiar pe aeroport
Costuri uriașe și infrastructură zero. Cât de greu le e copiilor să reușească în tenis
Patriarhia anunță că o va decora pe Simona Halep. Ce distincție va primi sportiva
Simona Halep se întoarce în ţară cu trofeul de la Wimbledon. Câţi bani îi ia statul din premiu
Poziția Simonei Halep în clasamentul WTA s-a schimbat, după Wimbledon. Pe ce loc e acum
Simona Halep la Balul Campionilor de la Wimbledon, după victoria din finală - 12
Cum a apărut Simona Halep alături de Novak Djokovic la Balul Campionilor de la Wimbledon
Djokovic, un nou titlu la Wimbledon. A fost cea mai lungă finală din istoria turneului
Simona Halep, noi imagini cu trofeul primit la Wimbledon. „Cu noul meu prieten”