Echipele cu care vor juca Steaua, Rapid, Dinamo, Vaslui si Gaz Metan in Europa League


Ultimul update: Miercuri 12 Septembrie 2012 00:15
Data publicarii: Vineri 05 August 2011 13:55
Categorie: Stiri Sport
Europa League

Tragerea pentru play-off-ul Europa League s-a incheiat. Vezi aici programul meciurilor si cu cine au picat romanii.

Programul partidelor care vor avea loc in play-off-ul Ligii Europa, conform tragerii la sorti de vineri, de la sediul UEFA de la Nyon:

 

Macabi Tel Aviv (Israel) - Panathinaikos Atena (Grecia)

Atletico Madrid (Spania) - Vitoria Guimaraes (Portugalia)

Shamrock Rovers ( Irlanda) - Partizan Belgrad (Serbia)

Metalist Harkov (Ucraina) - Sochaux (Franta)

Besiktas Istanbul (Turcia) - Alania Vladikavkaz (Rusia)

Rosenborg (Norvegia) - AEK Larnaka FC (Cipru)

FC Vorskla Poltava (Ucraina) - Dinamo Bucuresti (Romania)

Bursaspor (Turcia) - Anderlecht Bruxelles (Belgia)

AS Roma (Italia)- Slovan Bratislava (Slovacia)

Olympiacos Volos FC (Grecia) - PSG (Franta)

Legia Varsovia (Polonia) - Spartak Mosova (Rusia)

Ekranas (Lituania) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)

PAOK Salonic (Grecia) - Karpati Lvov (Ucraina)

Trabzonspor (Turcia) - Atletic Bilbao (Spania)

Hearts (Scotia) - Tottenham (Anglia)

Maribor (Slovenia) - Glasgow Rangers FC (Scotia)

Steaua Bucuresti (Romania) - TSKA Sofia (Bulgaria)

FC Nordsjælland (Danemarca) - Sporting Lisabona (Portugalia)

Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - Fulham (Anglia)

Lokomotiv Moscova (Rusia) - Spartak Trnava (Slovacia)

FC Sion (Elvetia) - Celtic Glesgow (Scotia)

Śląsk Wrocław (Polonia) - Rapid Bucuresti (Romania)

Litex Loveci (Bulgaria) - Dinamo Kiev (Ucraina)

Lazio Roma (Italia) - Rabotnicki (Macedonia)

Nacional Madeira (Portugalia) - Birmingham City (Anglia)

PSV Eindhoven (Olanda) - SV Ried (Austria)

FC Thun (Elvetia) - Stoke City (Anglia)

Aalesund (Norvegia) - AZ Alkmaar (Olanda)

FC Vaslui (Romania) - Sparta Praga (Cehia)

Omonia Nicosia (Cipru) - Red Bull Salzburg (Austria)

Zestafoni (Georgia) - FC Bruges (Belgia)

Hannover 96 (Germania) - FC Sevilla (Spania)

HJK Helsinki (Finlanda) - Shalke 04 (Germania)

Dinamo Tbilisi (Georgia) - AEK Atena (Grecia)

Rennes (Franta) - Steaua Rosie Belgrad (Serbia)

Gaz Metan Medias (Romania) - Austria Viena (Austria)

SC Braga (Portugalia) - Young Boys Berna (Elvetia)

Standard Liege (Belgia) - Helsinborg (Suedia)

Sursa: Sport.ro

Tags: europa league,

VIDEO PROTVPLUS.RO