Irina Begu, eliminată de Karolina Pliskova în turul 2 la Indian Wells

Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Sambata 10 Martie 2018 07:31
Irina Begu

Jucătoarea Irina-Camelia Begu, locul 36 WTA, a fost eliminată, sâmbătă, în turul doi al turneului de categorie Premier Mandatory de la Indian Wells, de sportiva cehă Karolina Pliskova.

Pliskova, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 5, s-a impus, scor 7-6 (4), 6-1, după o oră şi 33 de minute.

Premiul pentru participarea în turul doi este de 25.465 de dolari şi 35 de puncte.

România mai are două reprezentante rămase pe tabloul de simplu la Indian Wells, Simona Halep, calificată în turul al treilea, şi Sorana Cîrstea, în turul doi.

Irina Begu Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Begu şi Halep, învinse în primul tur la dublu la Indian Wells
Indian Wells. Irina Begu s-a calificat în turul doi al turneului
Tenismenele noastre au învins Canada şi s-au calificat la barajul pentru Fed Cup
simona halep
Simona Halep, învinsă de Monica Niculescu la Miami Open
Săritură nemaivăzută pe gheață, reușită de o tânără de 19 ani
Gabriel Tamaș riscă închisoarea în Israel, fiind prins băut la volan. Cu cine era în mașină
România - Insulele Feroe 4-1, în preliminariile Euro 2020. REZUMATUL VIDEO
Simona Halep: Este întotdeauna o plăcere să joc împotriva surorilor Williams
Bianca Andreescu a abandonat în setul doi cu Anett Konvateit, din optimi, la Miami
Katelyn Ohashi - 3
Katelyn Ohashi, a doua notă de 10 la sol. Exercițiul ei a devenit viral. VIDEO
Simona Halep - Venus Williams, Miami. Românca s-a calificat în sferturile de finală
Simona Halep, victorie neaşteptată la dublu. S-a calificat în optimile de la Miami
Suedia - România 2-1. Ocazie urișă ratată la ultima fază de Săpunaru
Simona Halep s-a calificat în turul 3 al turneului de la Miami. Buzărnescu a pierdut
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”