Paula Herlo: Electo-RATA nu poposeste si in statia mea

61427165

Paula Herlo, jurnalist PRO TV, a publicat, pe blogul sau, o reactie la propunerea legislativa a Guvernului de a reduce, timp de doi ani, ratele bancare ale persoanelor fizice, aflate in dificultati financiare.

"Sunt posesoare de rate. La banca. Le platesc cu regularitate. Pe cinci ale lunii", isi incepe Paula postarea.

" M-am indatorat cu bucurie in vremurile in care, ca si cei care nu-si mai platesc ratele, multumeam lui Dumnezeu ca mi se aproba amanetarea intregii vieti"

Citeste mai mult pe blogul Paulei Herlo

Articol recomandat de sport.ro
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Citește și...
Salvatorii de pe mare au protestat față de noua lege a salarizării: „Cam 4.000 lei în mână. Doi oameni pe o navă fac salvare”

Cei care au intervenit marți să salveze echipajul de pe nava GAS Lisbon, în largul mării, la Sulina, dar și colegii lor, au protestat la Constanța.

Grav afectați de seceta din 2025, fermierii români vor primi despăgubiri de 15 milioane de euro. Când vor intra banii UE

Comisia Europeană a adoptat Regulamentul de punere în aplicare (UE) 2026/1698, prin care alocă un sprijin financiar de urgență fermierilor din cinci state membre afectate de fenomene climatice nefavorabile: Croația, Cipru, Portugalia, România și Slovenia.

Federaţiile din educaţie anunţă că refuză să participe la ”aşa-zisele” discuţii pe tema legii salarizării: ”Negocieri false”

Federaţiile din educaţie au anunţat că refuză să participe la ”aşa-zisele” discuţii pe tema legii salarizării, care erau programate joi, 23 iulie, la Ministerul Muncii.

Recomandări
O a doua dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, în apropiere de Delta Dunării. Reacția MApN

O nouă dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, sâmbătă dimineață, în apropiere de Delta Dunării. Anunțul a fost făcut de președintele Nicușor Dan.

Prima regiune care ar avea de suferit în cazul unei crize a carburanților. Benzina a depășit pragul de 9 lei în unele zone

Crește tensiunea pe piața carburanților, iar acest lucru se vede și la pompă. Evoluția prețurilor este influențată de nivelul stocurilor și de dificultățile legate de aprovizionare.

Nava cargo avariată în Marea Neagră rămâne în afara apelor României. Unde ar putea ajunge vasul

Nava cargo, avariată la aproximativ 40 de kilometri de Sfântu Gheorghe, este ancorată în afara apelor teritoriale românești.