Inghesuiala pentru un loc de munca! 1000 de oameni pe 40 de joburi

×
Publicitate

Aproape 1000 de oameni se bat de doua zile pentru primele 40 de slujbe oferite de centrul Renault de la Titu, al doilea ca importanta pentru grupul francez. Ofertele sunt pentru ingineri, mecanici si agenti de paza, cu salarii care pornesc de la 1000 RON.

Multi dintre cei 1000 de tineri care si-au cautat astazi o slujba abia si-au terminat studiile. Unii au plecat insa dezamagiti.

Totusi, au fost si oameni dispusi sa lucreze pe orice post, numai sa aiba un salariu in aceste vremuri dificile.

Intre timp, la centrul de testare de la Titu, care se va intinde pe o suprafata de 330 de hectare, lucrarile sunt in toi.

Constructorul da asigurari ca pana la jumatatea verii, undeva in iulie-august, primele piste de testare vor fi gata.

Intreaga lucrare se ridica la cateva sute de milioane de euro. Este cea mai importanta investitie din Dambovita din ultimii 20 de ani.

La jumatatea acestei luni, in tot judetul erau inregistrati aproape 20.000 de someri. Cei de la Renault vor mai angaja 200 de oameni pana la sfarsitul anului.
 

Articol recomandat de sport.ro
Gimnastica românească, un DEZASTRU ISTORIC! Nicio calificare în finală la Europene
Gimnastica românească, un DEZASTRU ISTORIC! Nicio calificare în finală la Europene
Citește și...
Faleza Dunarii din Galati "sufocata" de gunoaie!

Viitura trece, gunoiul ramane! Asta se vede cat se poate de bine pe faleza Dunarii, la Galati, unde, dupa cresteri spectaculoase ale cotelor fluviului, malurile s-au umplut cu bidoane de plastic, bucati din lemn si resturi de imbracaminte si incaltaminte.

Cum te prezinti la un interviu de angajare? Afla de aici

Te pregatesti sa te duci la interviul de angajare si nu stii cum sa dai bine in ochii viitorului angajator? Nu stii daca sa fii mai tacut sau mai evaziv? Nu stii cum sa aduci vorba de bani si cum sa-ti negociezi viitorul salariu?

Criza ii trimite pe romani la psiholog! Tot mai multi au nevoie de ajutor!

Cel putin in ultima jumatate de an, numarul romanilor care isi lasa la o parte jena sau chiar rusinea si se duc sa caute ajutor din partea celor specializati in asta a crescut!

Recomandări
Pîslaru recunoaște că a primit pe e-mail coeficienții de salarizare pentru demnitari: „Grila nu a fost pusă de Guvern”

Ministrul Dragoș Pîslaru a recunoscut vineri, într-o conferință de presă, că a primit pe e-mail, de la Camera Deputaților, grila cu coeficienții de salarizare pentru demnitari, la o zi după întâlnirea de la Cotroceni privind acordul politic.

Reguli noi pentru prosumatori: Fotovoltaice, instalate doar cu baterii de stocare. Ce se întâmplă cu cei care au deja panouri

Guvernul pregătește noi reguli pentru prosumatori, în încercarea de a reduce dezechilibrele din sistemul energetic național. Ilie Bolojan susține că instalarea unor noi capacități ar trebui să fie însoțită și de asigurarea unor capacități de stocare.

MApN: Resturile dronei căzute în Tulcea au fost găsite în Munții Măcinului. Au fost descoperite și urme de combustie

Ministerul Apărării Naţionale a transmis că resturile dronei căzute vineri în judeţul Tulcea au fost identificate în apropierea localităţii Greci, în Munţii Măcinului, fiind descoperite la faţa locului şi urme de combustie pe o suprafaţă limitată.