Dăncilă l-a contrazis pe Dragnea: Fondul de investiții locale are 10 miliarde de lei

×
Publicitate

Premierul Viorica Dăncilă l-a contrazis pe Liviu Dragnea în legătură cu “Fondul de investiţii locale”, anunțat în această săptămână de liderul PSD.

Guvernul intenţionează să înfiinţeze un “Fond de investiţii locale”, căruia i se va aloca un buget de 10 miliarde de euro a spus Liviu Dragnea la începutul săptămânii. 

”Fondul de investiții locale are un buget de 10 miliarde de lei”, a spus premierul la Parlament, după şedinţa comună a Senatului şi Camerei Deputaţilor în cadrul căreia a prezentat programul Preşedinţiei României la Consiliul Uniunii Europene.

Întrebată de jurnaliști, Dăncilă s-a apărat spunând că ea știe că ”sunt de lei”.  ”Eu știu de lei, poate domnul Dragnea are dreptate”, a spus Dăncilă. 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Alba Iulia și Sibiu vor în Alianța Vestului. Ce spun de acuzația că se rup de România

Primariul Sibiului, Astrid Fodor, și cel din Alba-Iuliei, Mircea Hava, au anunțat că și-ar dori să facă parte din Alianța Vestului, semnată de edilii din Cluj-Napoca, Arad, Timișoara și Oradea.

Moțiunea de cenzură, depusă vineri. Votul se va da săptămâna viitoare

Liderii PNL, USR și PMP au decis să depună vineri moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Viorica Dăncilă la Parlament, pentru ca luni să aibă loc citirea, iar joi, dezbaterea și votul. Moțiunea a strâns 163 de semnături.

Tăriceanu: Bugetul urmează să fie prezentat în câteva zile

Călin Popescu-Tăriceanu a declarat miercuri că îşi doreşte adoptarea bugetului de stat pe 2019 până la sfârşitul sesiunii parlamentare

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.