Mesajele de pe WhatsApp au deconspirat planurile teroriste

61610381

Nu este prima oara cand aplicatia WhatsApp se dovedeste utila in deconspirarea unor planuri nu tocmai bine intentionate. De asemenea, cei de la FBI folosesc intotdeauna aplicatiile de chat ca surse de informatie, scrie Playtech.

De data aceasta, un grup de 16 barbati a fost arestat pentru complotarea unui atac terorist asupra Belgiei.

Citeste mai multe pe www.hotnews.ro

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
Citește și...
Propunere legislativă depusă de AUR. Aliența cere reducerea impozitului pe dividente la jumătate

Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR) a depus o propunere legislativă în Parlament pentru modificarea Codului fiscal, prin care impozitul pe dividende este redus de la 16% la 8%, se arată într-un comunicat al formaţiunii transmis, duminică, Agerpres.

„Decizie istorică”. Guvernul israelian a recunoscut oficial

Guvernul israelian a aprobat duminică în unanimitate recunoaşterea genocidului armean, negat de Turcia, a anunţat Ministerul israelian de Externe într-un comunicat, relatează AFP şi dpa.

Atac devastator al Ucrainei în Rusia, după ce a doborât șase rachete balistice și 125 de drone rusești. Ce a lovit | VIDEO

Ucraina a desfăşurat atacuri împotriva a două rafinării de petrol, în noaptea de sâmbătă spre duminică, continuându-şi campania împotriva sectorului energetic al Rusiei, relatează Euronews.

Recomandări
România a încasat peste 9 miliarde de euro după aproape 5 ani de PNRR. Ce fonduri mai poate atrage

România a ajuns la peste 9 miliarde de euro primite prin PNRR, după ce a patra cerere de plată a fost aprobată integral. Programul care se desfășoară de aproape 5 ani ar urma să se termine pe 31 august 2026.

Un an de când Nicușor Dan promite raportul despre alegerile anulate. 10 momente în care a schimbat termenele și mesajele

A trecut mai bine de un an de când Nicușor Dan promitea că românii vor afla adevărul despre anularea alegerilor prezidențiale din 2024.

Putin tocmai a încheiat un summit secret cu cel mai apropiat aliat al său. Tensiunile care i-au forțat să discute pe ascuns

Președintele rus Vladimir Putin și aliatul său de bază, liderul belarus Aleksandr Lukașenko, au încheiat summitul secret pe care cei doi l-au ținut în Valdai, Rusia.