Masina catapultata pe acoperisul unei biserici!

×
Publicitate

Cascadorul fara voie este cazul unui barbat din Germania, a carui masina a fost catapultata, pe acoperisul unei biserici. Soferul gonea nebuneste, a iesit de pe sosea si a intalnit o portiune de teren in panta, care a jucat rolul unei trambuline.

Sa vezi si sa nu crezi: o masina incastrata in acoperisul unei biserici in oraselul Limbach-Oberfrohna din estul Germaniei. Un echipaj de politie, care astepta la semafor a asistat la insolita casacadorie avandu-l ca protagonist pe un tanar sofer de 23 de ani.

Isi conducea masina cu viteza excesiva cand a ratat o curba, a rupt barierea de pe marginea soselei si a ajuns pe o portiune de teren in panta. A avut exact efectul unei trambuline, care a proiectat masina vreo 35 de metri prin aer, direct pe  acoperisul bisericii. Adica la sapte metri deasupra solului!

Soferul ranit a fost coborat cu ajutorul scarii telescopice de la masina pompierilor. Cascadorul fara voie a scapat usor spun medicii. Un test de alcolemie va stabili si ce rol a jucat bautura in acest accident.

Articol recomandat de sport.ro
După ce a spulberat Roma, Cristi Chivu și-a început conferința vorbind despre Mircea Lucescu
După ce a spulberat Roma, Cristi Chivu și-a început conferința vorbind despre Mircea Lucescu
Citește și...
Trump a recunoscut, în premieră, că le-a trimis arme protestatarilor în Iran: „Au fost multe, dar cred că au rămas la kurzi”

Statele Unite le-au trimis arme protestatarilor în timpul manifestaţiilor antiguvernamentale care au avut loc în Iran în ianuarie, a confirmat duminică preşedintele american Donald Trump, într-un interviu acordat postului Fox News, relatează agenţia EFE.

Ucraina, după explozibilii descoperiți la Balkan Stream: O operațiune sub steag fals a Rusiei înaintea alegerilor din Ungaria

Ucraina a negat implicarea în plasarea explozivilor descoperiți lângă gazoductul Balkan Stream din Serbia, sugerând că ar putea fi o operațiune rusească sub steag fals în contextul alegerilor din Ungaria.

Hamas respinge dezarmarea: „Este o încercare de a continua genocidul”

Aripă armată a Hamas a declarat, duminică, că discuţiile privind dezarmarea grupării înainte ca Israelul să pună în aplicare pe deplin prima fază a armistiţiului din Gaza, negociat de SUA, reprezintă o încercare de a continua genocidul.

Recomandări
Rețeaua balastierelor, sub presiune după ani de toleranță. Culisele unui sistem acaparat de o „caracatiță” de interese

„Țara care se sapă singură”, partea a III-a. Astăzi vorbim așadar despre un sistem în care deciziile publice și interesele private se amestecă. În multe cazuri, firmele din domeniu gravitează în jurul unor rețele locale de influență. 

Starea lui Mircea Lucescu se menține critică. Marele antrenor a suferit aritmii severe, care nu au mai răspuns la tratament

La o săptămână de când Mircea Lucescu a ajuns la Spitalul Universitar din Capitală, starea lui sănătate s-a agravat. Acum, el este internat în secția de Terapie Intensivă. 

SUA, eforturi logistice uriașe în Iran pentru salvarea pilotului american. Cine a reușit să ajungă la el înaintea iranienilor

Donald Trump pare că și-a pierdut răbdarea în ceea ce privește negocierile cu Iranul. Președintele american a spus, pentru Fox News, că dacă Teheranul nu face rapid o înțelegere ia în calcul să distrugă totul în Iran și să preia petrolul.