La un pas de-a fi luat de o tornada. Soferul abia iesise cu masina din garaj cand cladirea a fost spulberata de vant

×
Publicitate

Un sofer din Rusia a facut greseala sa nu se uite pe geam cand si-a scos masina din garaj. Nici nu a ajuns bine pe aleea din fata casei, ca s-a dezlantuit un vant teribil.

In cateva clipe si-a dat seama ca o tornada isi croia drum, amenintator, spre el, asa ca a incercat sa se intoarca in garaj, la adapost.

Era insa prea tarziu. Cladirea a fost spulberata de vant chiar sub ochii lui.

Tornada nu a ranit pe nimeni, dar a lasat in urma pagube importante.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Corina Cretu a fost desemnata comisar european pentru Politica Regionala: "Sunt pregatita sa imi asum responsabilitatea"

Germania si Belgia vor avea doua dintre cele mai puternice posturi in viitoarea Comisie Europeana, in timp ce Romania va avea Politica Regionala. Corina Cretu, nominalizata la aceasta functie, a scris pe o retea de socializare ca se simte onorata.

Sistem de rachete Buk, vazut in 17 iulie in zona unde s-a prabusit avionul MH17 Malaysia Airlines. Ar fi fost operat de RUSI

Personal militar rusesc opera sistemul de rachete Buk care a fost vazut in zona din estul Ucrainei unde s-a prabusit zborul MH17 al Malaysia Airlines, la 17 iulie, au declarat martori oculari pentru emisiunea Panorama, relateaza BBC News Online.

Moment emotionant in Statele Unite. Un politist si-a donat incaltamintea unui om al strazii

Baschetbalistul american Roy Hibbert, de la Indiana Pacers, a surprins un moment cu adevarat emotionant pe o strada din apropiere de Indianapolis.

Recomandări
Oficial CNSAS, după declarațiile lui Nicușor Dan despre dosarul Revoluției: „De când adevărul are termen de prescripție?”

Vicepreședintele CNSAS, Mădălin Hodor, propune modelul german pentru dosarele Revoluției și Mineriadei, după ce președintele Nicușor Dan s-a declarat sceptic că acestea mai pot fi soluționate după 36 de ani.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Eurodeputat PNL, despre opțiunile României înaintea negocierilor de la Bruxelles: Fonduri europene sau guvern PSD

Eurodeputatul liberal Siegfried Mureșan, propunerea PNL-USR-UDMR pentru funcția de premier refuzată de PSD și președintele Nicușor Dan, spune că România se află acum în situația de a alege între fondurile europene și un guvern social-democrat.