Dalai Lama in spital!

Dalai Lama a fost spitalizat miercuri intr-un oras din vestul Indiei.

Liderul spiritual tibetan de 73 de ani a ajuns la  spitalul Mumbai's Lilavati acompaniat de o escorta a politiei.

Miercuri, pe site-ul acestuia a aparut o stire conform careia "Dalai Lama a simtit un disconfort fizic in ultimele zile". In consecinta, acesta isi va anula toate obligatiile pe care le are in urmatoarele trei saptamani.

Purtatorul de cuvant al spitalului, Mohan Rajan, a declarat ca desi vizita a fost neasteptata, nu sunt probleme grave legate de sanatatea liderului spiritual tibetan.

Dalai Lama a inaugurat saptamana trecuta un templu budist in sudul Frantei, unde s-a intalnit cu prima-doamna Carla Bruni-Sarkozy.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Cutremurător: brazilianca Mara Flavia Araujo a murit în timpul cursei Ironman, la doar 38 de ani
GALERIE FOTO | Cutremurător: brazilianca Mara Flavia Araujo a murit în timpul cursei Ironman, la doar 38 de ani
Citește și...
Uniunea Europeană poate asigura combustibil de aviație suficient pentru cel puțin cinci luni

Uniunea Europeană ar putea asigura combustibil pentru avioane pentru aproximativ cinci luni, folosind producţia internă şi rezervele strategice existente, a estimat luni guvernul olandez, transmite Reuters.

Primele măsuri luate de președintele Erdogan după cele două atacuri sângeroase din școli

Președintele turc Recep Tayyip Erdogan a declarat luni că guvernul său va introduce măsuri radicale privind deținerea de arme, ca răspuns la cele două atacuri armate din școli care au șocat Turcia săptămâna trecută.

Tim Cook renunță la poziția de CEO al Apple după 15 ani: „A fost cel mai mare privilegiu al vieţii mele”

Tim Cook va părăsi conducerea companiei Apple la începutul lunii septembrie, după mai bine de un deceniu la cârma grupului. 

Recomandări
Cerul Bucureștiului, luminat în miez de noapte de un incendiu violent. Flăcările puternice au cuprins CET Vest

Un incendiu puternic, produs la CET Vest, a luminat în miez de noapte cerul Capitalei. Trei transformatoare care folosesc tone de ulei drept agent de răcire au luat foc. Din fericire, nu sunt victime.

Bolojan nu demisionează, după ieșirea PSD din Guvern: ”Decizie complet greșită și iresponsabilă față de România”

Ilie Bolojan consideră ”complet greșită și iresponsabilă” decizia PSD de a se retrage din Guvern. Bolojan a anunțat că va continua să își exercite mandatul de premier. 

România în blocaj politic. Între moțiunea de cenzură a PSD și riscul anticipatelor. Cum se va tranșa lupta pentru putere

Confirmă chiar președintele - România a intrat într-o criză politică de amploare, iar în acest moment nu se întrevăd soluții ușoare pentru a depăși impasul.