Ce s-a intamplat cu tinerii indragostiti a caror imagine a cucerit intreaga lume

Au ajuns in atentia tuturor din cauza unui gest facut dintr-un impuls. Cei doi indragostiti au fost fotografiati sarutandu-se in mijlocul haosului creat in Vancouver in urma unui meci de hochei.

Orasul canadian Vancouver parea sub asediu in ziua de 15 iunie 2011, dupa ce echipa de hochei Vancouver Canucks a pierdut acasa in fata celor de la Boston Bruins.

Mii de fani furiosi au iesit pe strazi, cu torte si steaguri, iar de aici a inceput haosul. Teribilistii au inceput sa incendieze masini, sa ii loveasca pe trecatori, insa razboiul a fost total cand au intervenit si fortele de ordine.

Jandarmii si politistii au aruncat cu gaze lacrimogene si cu tunuri cu apa.

Insa imaginea incidentului a fost oferita de un cuplu, care in mijlocul haosului a demonstrat pe viu zicala: "Make love not war". Cei doi se sarutau patimas, intinsi pe asfalt, in mijlocul demonstrantilor, inconjurati de masini in flacari si forte de ordine.

Insa s-a intamplat cu frumosul cuplu?  Ei bine, cei doi tineri sunt si acum impreuna si locuiesc intr-un apartament din Melbourne, Australia.

“Planuiam de mult sa ne mutam. Poza a fost facuta chiar cu trei zile inainte sa decidem sa ne mutam. Trebuia sa mergem intai intr-o vacanta in California, dupa care sa plecam in Australia”, povesteste tanarul.

In Australia faima lor a durat doar cateva saptamani. Dupa ce au fost chemati la tot felul de emisiuni si au primit oferte pentru a mai poza in acea ipostaza, cei doi au redevenit simpli oameni, cu o poveste frumoasa de spus.

Fata si-a terminat studiile si lucreaza ca manager intr-o companie, iar partenerul ei este angajat intr-un bar. Ei spun ca nu si-au facut planuri de casatorie, dar ca spera ca momentul lor sa dureze o viata.

“Ma bucur ca poza a impresionat o lume. Ar fi ceva special daca imaginea va ramane peste ani si ani. Nimic nu se compara cu ea pentru mine. Ea inseamna altceva pentru fiecare om in parte”, spune tanara.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Arhipelag transformat in cimitir. Bilantul furtunii tropicale din Filipine a ajuns la 652 de morti

O tragedie de proportii greu de imaginat a lovit Arhipelagul Filipinelor. Dupa o furtuna tropicala s-au iscat viituri napraznice, care au luat cel putin 652 de suflete. Fara a pune la socoteala alte 808 de persoane care sunt date disparute.

"Adolf Hitler a facut lucruri bune". Rezultatul unui sondaj care a socat autoritatile austriece

Un sondaj recent aduce rezultate socante pentru autoritatile din Austria, unde toleranta etnica si religioasa ar trebui sa fie la loc de cinste. Unul din zece tineri crede insa ca Adolf Hitler a facut lucruri bune in timpul dictaturii sale.

Ramasitele tsunami din Japonia au ajuns pe coasta vestica a Canadei si in SUA

Pe coasta vestica a Canadei apa a inceput sa aduca la mal gunoaie despre care localnicii cred ca au fost luate pe sus de valurile seismice care au lovit Japonia in martie.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.