Avionul cu care Bono calatorea la Berlin, miercuri, a pierdut o usa in timpul zborului

×
Codul embed a fost copiat

Avionul cu care solistul trupei U2, Bono, a calatorit, miercuri, de la Dublin la Berlin a pierdut usa din spate in timpul zborului, dar a aterizat in siguranta.

Bono si patru prieteni de-ai sai au calatorit, miercuri, de la Dublin, Irlanda, catre Berlin, cu un avion privat, cursa fiind operata de compania Learjet, pentru a participa la o intalnire cu ministrul german al Economiei, Gerd Müller.

In timpul zborului, deasupra Germaniei, usa de acces situata in spatele avionului s-a desprins, potrivit Irish Daily Mail.
"(Bono, n.r.) a fost foarte norocos, avionul s-ar fi putut prabusi.

La circa o ora de la decolare, pasagerii au auzit un zgomot infundat puternic venind din spatele avionului. Au fost surprinsi si nelinistiti o perioada, dar avionul si-a continuat zborul si a aterizat la Berlin.

Cand a aterizat, au fost ingroziti sa afle ca practic tot compartimentul din spatele avionului se detasase complet", a declarat o sursa pentru publicatia irlandeza.

Citește și
Tim Cook, U2
Trupa U2 si-a lansat un nou album, "Songs of Innocence", pe care il ofera gratuit. De unde poate fi descarcat

Autoritatile germane au confirmat ca avionul a aterizat cu defectiuni in zona usii din spate, iar politia investigheaza incidentul. Bagajele pasagerilor din avion au fost pierdute in momentul in care usa s-a desprins.

Potrivit presei, Bono a fost singurul membru al trupei U2 aflat la bordul avionului, restul grupului sosind in capitala germana mai tarziu, pentru a participa la decernarea premiilor Bambi International Music, joi seara.

Bono si colegii din trupa rock U2 au participat duminica seara, la Glasgow, in Scotia, la gala MTV European Music Awards 2014, unde au sustinut un scurt recital.
Grupul U2 a lansat unele dintre cele mai aclamate albume din lume in anii 1980 - "The Joshua Tree" si "Rattle and Hum".

Trupa U2 este alcatuita din basistul Adam Clayton, Bono (voce si chitara), Larry Mullen Jr. (tobe) si chitaristul The Edge. Trupa a castigat de-a lungul anilor 22 de premii Grammy si a vandut peste 150 de milioane de albume.

Cel mai recent turneu sustinut de U2, intitulat "360º Tour", este seria de concerte cu cele mai mari incasari din istorie, cu venituri de 737 de milioane de dolari obtinute in 2010 si 2011.

Articol recomandat de sport.ro
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Reacția americanilor când au văzut că pot da peste România la CM 2026
Citește și...
Un site de bilete online anunta ca trupa U2 vine in 2015 in Romania, in cadrul turneului de promovare a noului album
Un site de bilete online anunta ca trupa U2 vine in 2015 in Romania, in cadrul turneului de promovare a noului album

O raza de speranta pentru fanii trupei U2, care si-ar putea vedea favoritii in 2015. Anul viitor, U2 va sustine un turneu pentru promovarea noului album, "Songs of innocence", iar Romania a aparut pe lista tarilor alese de artistii irlandezi.

Trupa U2 si-a lansat un nou album,
Trupa U2 si-a lansat un nou album, "Songs of Innocence", pe care il ofera gratuit. De unde poate fi descarcat

Trupa rock U2 a lansat, marti, cel mai recent album al sau, "Songs of Innocence", dupa ce a cantat la inchiderea evenimentului de prezentare a celor mai noi produse create de Apple.

Recomandări
Premierul României anunță că în decembrie vom avea ”foarte probabil” o nouă ”ordonanță trenuleț”: ”Nu putem fugi de asta”
Premierul României anunță că în decembrie vom avea ”foarte probabil” o nouă ”ordonanță trenuleț”: ”Nu putem fugi de asta”

Premierul Ilie Bolojan a fost întrebat, vineri, în conferința de presă pe care a susținut-o la Palatul Victoria, dacă salariul minim în România va ”rămâne înghețat” și în anul 2026.   

Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei

Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.

Ilie Bolojan: Este o batjocură când îţi iei bani nemunciţi sau banii pe care îi iei nu se reflectă în rezultatele activităţii
Ilie Bolojan: Este o batjocură când îţi iei bani nemunciţi sau banii pe care îi iei nu se reflectă în rezultatele activităţii

Premierul Ilie Bolojan critică indemnizațiile de 27.000 de lei de la Aeroporturi București, numindu-le „o batjocură” în lipsa unor rezultate.