Norocul poate sa pice din cer. Milionara la 81 de ani: totul se datoreaza unei portii de serbet

60557167

O pensionara de 81 de ani este ultima intrata pe lista milionarilor din Statele Unite. Batranica a sperat o viata sa castige la loto si, in cele din urma, dorinta i s-a indeplinit.

Iar suma picata din cer a meritat cu siguranta asteptarea indelungata: 336 de milioane de dolari.

Este unul dintre cele mai mari premii castigate vreodata la loto, in America. 

Louise White, castigatoare la loto: ''Familia mea va fi foarte fericita. Suntem foarte norocosi... Multumim.''

Batrana, care a jucat la loto toata viata fara sa fi castigat vreodata, isi datoreaza norocul fiului ei, caruia intr-o seara i-a fost pofta de serbet. Acesta si-a luat mama cu el la magazinul din apropiere, unde el si-a cumparat serbet, iar ea trei bilete la loto.

Louise a angajat imediat o echipa de specialisti sa ii administreze averea.

Nu toti castigatorii la loto au fost insa la fel de chibzuiti. Pentru John Whittaker, necazurile s-au tinut lant dupa ce a castigat 314 milioane de dolari, in 2002. Procese, un divort, probleme cu alcoolul, iar apogeul a venit in 2003, cand i s-a furat jumatate de milion de dolari, in timp ce se afla intr-un club de striptease.

Sandra Hayes a aflat ce inseamna sa fii hartuit, dupa ce a castigat 224 de milioane de dolari. Oameni straini au inceput s-o sune si sa-i bata la usa, cerandu-i bani. Sandra are si niste sfaturi pentru Louise si toti cei care se trezesc bogati peste noapte.

Sandra Hayes, castigatoare la loto: ''Tu controlezi banii, nu lasa banii sa te controleze pe tine! Nu-i lasa sa te schimbe si o sa duci o viata fericita.''

Dovada ca nu toata lumea stie sa accepte cu gratie un asa noroc, o femeie din Michigan care castigase un milion de dolari la loto a continuat sa incaseze ajutorul social.

Amanda Clayton, castigatoare la loto: ''Am crezut ca mi-l vor taia. Dar daca n-au facut-o, m-am gandit ca e in regula, pentru ca sunt somera. Am castigat un milion, dar dupa plata taxelor am ramas cu putin peste jumatate.''

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
iPad 3 a fost lansat. Preturi, dotari si imagini cu noua tableta Apple. LIVE TEXT de la lansare

Grupul informatic Apple a prezentat miercuri noua versiune a tabletei iPad, dotata cu o rezolutie mai buna si o functie de comanda vocala, precizand ca aceasta va fi pusa in vanzare incepand cu 16 martie, la pretul de 499 de dolari, relateaza AFP.

Polonezii s-au saturat de cersetorii romani. Cum vor sa scape de ei.VIDEO cu 1 milion de vizualizari

Conationalii nostri care fac bani frumosi stand cu mana intinsa pe strazile Poloniei i-au scos din sarite pe urmasii lui Sobieski, care spre lauda lor, au gasit o metoda ingenioasa de a stopa cersetoria.

Dezavantajat de sondaje, Nicolas Sarkozy vireaza decisiv catre dreapta chiar inaintea alegerilor

Intr-un interviu acordat marti seara Sarkozy a pledat pentru inasprirea politicii de imigratie. Concret, Nicolas Sarkozy vrea sa reduca numarul imigrantilor de la 180.000 la 100.000, anual.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.