Emotii in aer! Un elicopter militar a aterizat de urgenta

×
Publicitate

UPDATE: Repetitii cu peripetii pentru parada de 1 Decembrie de la Arcul de Triumf din Capitala. Echipajul unui elicopter care participa duminica dimineata la antrenamentul final a fost nevoit sa faca o aterizare preventiva pe un camp din judetul Giurgiu.

La un moment dat in interiorul aparatului la bordul caruia se aflau 6 oameni, s-a simtit miros de fum. O piesa s-a supraincalzit si s-a produs un scurt-circuit. Pilotii si cei din turnul de control au decis sa nu mai continue zborul.

Reprezentantii Ministerului Apararii spun ca acesta a fost un incident minor si ca cei doi piloti, mecanicul si cei trei pasageri din elicopter nu au patit nimic.

La scurt timp dupa aterizarea preventiva langa localitatea Vanatorii Mici, un alt elicopter a venit si a adus piesa necesara care a fost inlocuita si apoi elicopterul s-a intors in siguranta la baza aeriana militara din Otopeni.

In rest repetitia de la sol pentru parada de 1 Decembrie a decurs bine.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Dacia Sandman, ”mașina-casă” care a făcut valuri pe internet! Imagini spectaculoase
GALERIE FOTO Dacia Sandman, ”mașina-casă” care a făcut valuri pe internet! Imagini spectaculoase
Citește și...
Avalanșă la Bâlea Lac. Specialiștii avertizează că zăpada poate ceda în orice moment

O avalanşă de topire de mari dimendiuni s-a produs la Bâlea Lac, instabilitatea zăpezii fiind accentuată.

Un parașutist a căzut în gol la un aerodrom din Dolj, după ce echipamentul nu i s-a deschis în timpul saltului. VIDEO

Un parașutist a supraviețuit unui incident grav petrecut duminică la Aerodromul Braniște din județul Dolj, după ce parașuta nu i s-ar fi deschis corespunzător în timpul unui salt.

Criză de salvamari pe litoral înainte de sezon. Deficit de peste 30% cu trei săptămâni înainte de 1 iunie

Se apropie vara, dar plajele de pe litoralul nostru nu au salvamari suficienţi. Firmele care îi recrutează spun că găsesc tot mai greu oameni pregătiţi fizic, dispuşi să muncească doar câteva luni pe an.

Recomandări
„Uraniu fără reacție”. Cum a murit încet o industrie care hrănea mii de oameni. Avem resurse și minerale rare, dar importăm

Sub munții României e o lume închisă de zeci de ani. Sute de galerii subterane în care s-a muncit pentru una dintre cele mai importante resurse: uraniul!

Ploile abundente au făcut prăpăd în mai multe zone din țară. Drumuri distruse, terenuri surpate și zeci de familii izolate

Ploile abundente din ultimele zile au făcut prăpăd în unele zone ale țării. Într-o localitate din Buzău, un drum de acces s-a rupt după o viitură, iar 50 de familii au rămas izolate.

UE propune un cont unic de economii și investiții. Vor fi comisioane și taxe mai mici pentru cetățeni

Uniunea Europeană pregătește o nouă oportunitate pentru cetățenii săi conturile europene de economii și investiții.