Si-a luat viata la 28 de ani, pentru ca nu-si gasea o slujba!

×
Publicitate

Perspectiva unei vieti in saracie acasa, la Galati, dupa ani buni de munca in Italia, a sufocat-o pe o tanara femeie. La doar 28 de ani si mama a unei fetite de gradinita, aceasta a pus punct brutal chinului din sufletul ei.
 


Era macinata de neajunsuri si, pentru ca nu-si gasea o slujba, a cedat, povesteste inmarmurit de groaza sotul indoliat. El a gasit-o injunghiata in baie si tot el a constatat cu amar ca nu i-a lasat nici macar un rand de ramas bun.

Impietrit de durere, tanarul incearca, dar nu reuseste sa isi inteleaga sotia. Treceau amandoi prin zile negre, dupa cativa ani frumosi de viata in tihna, dar asta nu inseamna ca ea avea motive sa renunte la lupta.

Pana-n iarna, au avut si bani, si masina. In plus, isi construiau o casa a lor. Au lucrat in Italia si au strans niste bani. Din decembrie, cand s-au intors de sarbatori in tara, totul a inceput sa se naruie.

Femeia n-a putut sa duca la nesfarsit vestile rele, insa nimeni nu si-a imaginat ca ar putea sa faca una ca asta.

Cand si-a gasit sotia fara suflare, barbatul a fugit in camera fetitei. A luat-o de manuta si a dus-o la o vecina. A rugat-o pe femeie sa vada de ea o perioada. Apoi, a chemat politia.

Desi nu exista suspiciuni serioase, politistii investigheaza povestea. Vor sa fie siguri ca femeia nu a fost omorata.

Oamenii din comuna in care locuia femeia sunt mahniti. Spun ca cei doi erau impreuna de 6 ani si nu aveau aproape niciun ajutor. Au plecat departe de casa, pentru a-si face un rost in viata. Si aproape reusisera, in Italia.

Dupa ce a izbucnit criza insa, au ramas amandoi fara slujbe. In tara, nici vorba sa-si mai gaseasca ceva de lucru si au ajuns sa vanda din lucrurile pe care le aveau mai de pret. Ramas singur, cu un copil de 5 ani de crescut, barbatul spune ca ii e mai greu ca niciodata.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Un bărbat de 62 de ani a murit, pe o stradă din Pitești, după ce s-a înecat cu mâncare

Mai multe echipaje medicale şi de Poliţie au intervenit, marţi, după ce au fost sesizate că o persoană se simte rău, pe o stradă din Piteşti. Se pare că bărbatul de 62 de ani s-ar fi înecat cu mâncare şi nu a putut fi salvat.

De ce Lacul Herăstrău nu a fost secat complet. Explicația unui specialist

Lacul Herăstrău se transformă în șantier. În timp ce apa este evacuată pentru cea mai amplă intervenție din ultimele decenii, constructorii au început amenajarea rampelor de acces.

Schimbări majore pe Aeroportul Otopeni. Pasagerii vor scăpa de aglomerație pe Aeroportul Otopeni

Se apropie sezonul vacanțelor, iar traficul pe cel mai mare aeroport al țării este în creștere. Odată cu numărul mărit de pasageri apar și provocările.

Recomandări
Ce se întâmplă cu polițiștii locali care l-au lovit pe șoferul TIR-ului care a provocat haos pe șoselele din Constanța

Șoferul TIR-ului care a lovit aseară un autobuz și opt mașini într-un cartier din Constanța suferise o criză hipoglicemică la volan. Însă polițiștii locali care au intervenit l-au lovit când au încercat să îl dea jos din cabină. 

Cu cine ar putea fi înlocuit Eugen Tomac. Surse: Nicușor Dan îl va retrage dacă nu va reuși să adune suficicente voturi

Guvern Eugen Tomac are șanse tot mai mici să treacă în Parlament. Premierul desemnat nu va primi, cel mai probabil, nici sprijinul UDMR, după ce luni, Ilie Bolojan și Dominic Fritz i-au spus că nu se poate baza pe voturile PNL și USR. 

Românii pierd din puterea de cumpărare. Prețurile cresc mai repede decât salariile

Economia stagnează, anul acesta, iar prețurile continuă să crească, mai repede decât salariile. Asta arată cea mai recentă analiză a Comisiei Naționale de Prognoză.