Sergentul major din Bistrita a murit in urma unui infarct miocardic

60176635

Medicii legisti au stabilit ca militarul din Prundu Bargaului, care a murit luni in timp ce facea de paza la o unitate militara din Bistrita-Nasaud, a suferit un infarct miocardic, cauza acestuia fiind o insuficienta respiratorie.

Medicul legist Ioan Pintea de la Serviciul de Medicina Legala Bistrita-Nasaud a declarat ca in urma autopsiei s-a stabilit ca barbatul a murit ca urmare a unui infarct miocardic, informeaza Mediafax.

Potrivit Biroului de Presa al Parchetului Militar Cluj, institutia care investigheaza cauzele mortii militarului Cristian Hangan (32 de ani), acesta a fost vazut de catre colegi luni, in jurul orei 6.00, "in perfecta stare de sanatate", o ora mai tarziu el fiind gasit mort in post.

Articol recomandat de sport.ro
Anamaria Goltes merge în instanță! Începe procesul de 50.000.000$
Anamaria Goltes merge în instanță! Începe procesul de 50.000.000$
Citește și...
Produsele pe care românii le cumpără fără să stea pe gânduri în acest moment. Vânzările au explodat

Canicula ne obligă să căutăm soluții ca să ne răcorim, iar asta se vede și în încasările comercianților.

Un nou test important pentru România. Moody's va anunța dacă ne retrogradează la „junk”. Ce ar însemna acest lucru

În noaptea de vineri spre sâmbătă vom afla dacă ratingul nostru de țară va fi menținut sau nu de agenția internațională Moody's.

Noile trenuri cumpărate de România au avut probleme tehnice de la prima călătorie. Cursa până la Brașov a durat cinci ore

După luni de așteptare primele trenuri electrice cumpărate din Polonia au intrat, în sfârșit, în circulație. Ieșirile pe traseu nu au fost însă lipsite de probleme.

Recomandări
Criză energetică. Guvernul a adoptat de urgență noi măsuri. În ce interval va putea Transelectrica să taie curentul cu forța

Guvernul a adoptat o serie de măsuri pentru creșterea siguranței Sistemului Electroenergetic Național, în contextul unor eventuale perioade de deficit de energie electrică.

A început scufundarea primelor două barje în Dunăre. Cum va fi deviat cursul apei spre centrala de la Cernavodă

După zile de așteptare și amânări repetate, operațiunea de scufundare controlată a primelor două barje în apropierea brațului Bala de pe Dunăre a început vineri după-amiază. 

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice (PPR). Seceta, clasificată risc critic. Ce măsuri ia statul

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice prevede clasificarea riscurilor la adresa României și măsurile pe care instituțiile statului trebuia să le ia, în funcție de gradul pericolului. Seceta este clasificată ca risc critic.