Scandal pe clopotul bisericii intr-o comuna din Mehedinti

×
Publicitate

Un fost candidat la primarie a devenit inamic public intr-o asezare din Mehedinti. In campanie a luat vechiul clopot al bisericii si a promis ca-l va schimba cu altul nou.


Nemultumirea oamenilor din Scorila e veche de mai bine de jumatate de an. In campania electorala, un candidat la primarie le-a facut promisiun mari: va reface biserica si va aduce un alt clopot in locul celui vechi. S-a tinut de cuvant doar pe jumatate: a schimbat clopotul, dar cel nou nu e se aude la fel de bine.

Dupa ce a pierdut alegerile, candidatul nu s-a mai aratat prin localitate; noul primar, pus sa indrepte ce-a promis altul, nu prea are ce sa faca.

Pe urmele vechiului clopot vor pleca acum politistii. Toti cei 100 de oameni din localitate au depus o plangere si asteapta cu nerabdare sa le fie inapoiat clopotul.

Articol recomandat de sport.ro
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Rusia schimbă regulile jocului! Șapte modificări majore anunțate de la Moscova
Citește și...
Incendiu puternic la o fermă din Milișăuți. 300 de porci au fost prinși în mijlocul flăcărilor

Un incendiu puternic a afectat, marţi seară, o fermă zootehnică de pe raza oraşului Milişăuţi, au informat reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Suceava.

Un heleșteu construit ilegal a inundat proprietățile vecinilor. „La Câmpulung nu ai cum să te plictiseşti”

Primarul municipiului Câmpulung, Elena Lasconi, anunţă, marţi seară, că a convocat Comitetul Local pentru Situaţii de Urgenţă din cauza ploilor abundente care au generat mai multe probleme în localitate. 

Un bărbat a murit după ce s-a înecat cu mâncare pe stradă, în Pitești

Mai multe echipaje medicale şi de Poliţie au intervenit, marţi, după ce au fost sesizate că o persoană se simte rău, pe o stradă din Piteşti. Se pare că bărbatul de 62 de ani s-ar fi înecat cu mâncare şi nu a putut fi salvat.

Recomandări
Judecătorii acuză un „atac fără precedent la adresa independenței justiției”. CSM a decis să informeze 8 instituții europene

CSM a decis să informeze mai multe instituții internaționale cu privire la ceea ce consideră a fi „un atac grav și fără precedent” la adresa independenței justiției, în contextul proiectului de lege al salarizării unitare.

Cu cine ar putea fi înlocuit Eugen Tomac. Surse: Nicușor Dan îl va retrage dacă nu va reuși să adune suficicente voturi

Guvern Eugen Tomac are șanse tot mai mici să treacă în Parlament. Premierul desemnat nu va primi, cel mai probabil, nici sprijinul UDMR, după ce luni, Ilie Bolojan și Dominic Fritz i-au spus că nu se poate baza pe voturile PNL și USR. 

Ce se întâmplă cu polițiștii locali care l-au lovit pe șoferul TIR-ului care a provocat haos pe șoselele din Constanța

Șoferul TIR-ului care a lovit aseară un autobuz și opt mașini într-un cartier din Constanța suferise o criză hipoglicemică la volan. Însă polițiștii locali care au intervenit l-au lovit când au încercat să îl dea jos din cabină.