Opt italieni au fost prinsi la braconaj in Romania

×
Publicitate

Cu totii se aflau intr-o barca, manevrata de un vecin bulgar, foarte aproape de malul Dunarii. Dupa ce i-au filat timp de doua ore, politistii de frontiera din Calarasi au plecat in urmarirea lor.


Cativa barbati inarmati sunt urmariti de pe malul romanesc al Dunarii. Se afla la bordul unei ambarcatiuni sub pavilion bulgaresc insa navigheaza in apele noastre. Duc cu totii pustile la ochi si trag.

Din imaginile suprinse de politistii de frontiera vedem cat se poate de clar ca indivizii trag fara mila dupa rate. Pasarile sunt "pescuite" apoi de cei din barca. Este momentul in care autoritatile pot sa actioneze. Au dovada ca barbatii sunt la braconaj. In loc sa opreasca la somatie, braconierii incearca sa scape.

La bordul navei, politistii au gasit 4 rate salbatice, 4 arme de vanatoare si 1200 de cartuse. Cei opt italieni sunt cercetati pentru vanatoare fara autorizatie si trecerea ilegala a frontierei de stat.


Articol recomandat de sport.ro
Toate camerele au fost pe el! Cum a reacționat Cristiano Ronaldo, imediat după eliminarea de la Mondial
Toate camerele au fost pe el! Cum a reacționat Cristiano Ronaldo, imediat după eliminarea de la Mondial
Citește și...
Primar din Suceava, amendat după ce a fost filmat când abandona doi căței. Explicația neobișnuită a edilului

Primarul unei comune din județul Suceava a fost amendat cu 10.000 de lei de Poliția Animalelor, după ce ar fi abandonat doi pui de câine la marginea șoselei. 

Unde au ajuns cele peste 400 de persoane din azilele ilegale din Bihor. Un bărbat a murit în timpul relocării

Ministerul Muncii transmite că 409 persoane aflate din azilele ilegale au fost identificate în urma perchezițiilor desfășurate în județul Bihor de procurorii DIICOT și polițiști. 

Nivelul Dunării a scăzut alarmant din cauza caniculei. Barjele sunt obligate să transporte mai puțină marfă

Este alertă pe Dunăre. Din cauza caniculei, nivelul fluviului scade văzând cu ochii. Debitul la intrarea în țară este la jumătate față de media lunii iulie.

Recomandări
Unde au ajuns cele peste 400 de persoane din azilele ilegale din Bihor. Un bărbat a murit în timpul relocării

Ministerul Muncii transmite că 409 persoane aflate din azilele ilegale au fost identificate în urma perchezițiilor desfășurate în județul Bihor de procurorii DIICOT și polițiști. 

Concluzia unui economist după cele mai recente date publicate de INS: „Nu văd cum scăpăm anul acesta fără recesiune”

Cu prețuri din ce în ce mai mari, românii cumpără tot mai puțin, astfel încât, consumul la nivel național a scăzut pentru a zecea lună la rând.

„Jokerul” Donald Trump, în centrul celui mai important summit NATO din ultimele decenii. Ce decizii sunt așteptate

Summitul NATO de la Ankara din următoarele zile are o miză uriașă, fiind considerat unul dintre cele mai importante din istoria de 77 de ani a Alianței.