O fata de 14 ani intretine de 2 ani relatii intime cu un tanar de 21 de ani

60302021

O poveste de amor a scandalizat un sat intreg din judetul Iasi. Chiar cu stirea mamei, o copila de 14 ani se iubeste cu un tanar cu sapte ani mai mare decat ea. Mai grav este faptul ca cei doi intretin relatii intime inca de cand fata avea doar 12 ani.

 

Cazul este anchetat de politisti si de Directia pentru Protectia Copilului. Totul a iesit la iveala dupa ce un localnic a sunat la Directia pentru Protectia Copilului. Asa au decoperit asistentii sociali ca fata de 14 ani traieste sub acelasi acoperis cu baiatul de 21.

Mama fetei a tainuit povestea de amor ca sa nu-si supere iubitul. Are la randul ei o relatie cu unchiul baiatului de 21 de ani. Atat mama, cat si cei doi tineri au fost luati la intrebari de politisti si de asistentii sociali, iar copila a fost supusa unui examen medico-legal.

Pentru ca n-a mai avut incotro, copila a recunoscut ca a intretinut  relatii intime cu tanarul. Baiatul, stiindu-se probabil pasibil de pedeapsa cu inchisoarea, sustine insa ca sunt doar prieteni si ca intre ei nu s-ar fi intamplat nimic, desi locuiesc impreuna.

Politistii il cerceteaza acum pentru relatii sexuale cu un minor si daca va fi gasit vinovat, risca 7 ani de puscarie. Povestea de iubire dintre cei doi era cunoscuta in sat. Oamenii spun scandalizati ca mama fetei aproba aceasta relatie.

Sesizata despre acest caz, Directia pentru Protectia Copilului a declansat o ancheta si a alertat politia. In functie de rezultatele anchetei, fata ar putea ajunge intr-un centru de plasament, iar iubitul ei dupa gratii.  

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Noua lege care accelerează lucrările din PNRR. Cseke Attila: o măsură esențială pentru absorbția a 560 milioane de euro

Ministrul interimar al Dezvoltării, Cseke Attila, a anunțat sâmbătă, la Oradea, că noua lege privind recepția lucrărilor esențiale, aflată în prezent la promulgare, va permite decontarea a până la 95% din valoarea proiectelor finanțate prin PNRR.

Intervenție SAS în București. Un bărbat înarmat cu un cuțit a fost imobilizat după ce s-a baricadat în locuință

Mai multe structuri specializate ale Ministerului Afacerilor Interne au intervenit, sâmbătă, în Sectorul 4 al Capitalei, unde un bărbat cu un cuţit în mână ameninţa că-şi va face rău. El s-a baricadat într-un dormitor al locuinţei şi refuza să deschidă.

Militarii români defilează la parada de Ziua Națională a Franței după patru ani

Un detașament de onoare al Brigăzii 30 Gardă „Mihai Viteazul” reprezintă România la parada militară organizată la Paris cu prilejul Zilei Naționale a Republicii Franceze, ceremonie care are loc anual pe bulevardul Champs-Élysées.

Recomandări
„Iadul abia acum începe”. Ucraina continuă să izoleze Crimeea de ruși. De ce „trofeul” lui Putin a devenit marea sa povară

Ucraina își intensifică campania de izolare a Crimeei ocupate ilegal de ruși, în 2014, lovind rutele logistice, podurile, infrastructura energetică și instalațiile de combustibil.

Comparația făcută de Siegfried Mureșan între guvernele Ciolacu și Bolojan. Ce îi reproșează fostului premier Marcel Ciolacu

Europarlamentarul PNL Siegfried Mureşan afirmă, sâmbătă, că Guvernul Bolojan a adus România, în premieră, printre statele fruntaşe la absorbţia fondurilor europene, doar în primele şase luni din acest an având o absorbţie efectivă de 2,3 miliarde de euro.

Ploi torențiale, vijelii și grindină. ANM a emis o avertizare pentru București și alte 26 de județe | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o atenționare de instabilitate atmosferică, valabilă în intervalul 12 iulie, ora 12:00 – 13 iulie, ora 02:00, pentru mai multe zone din țară.