Ipoteza socanta:Liderul PNL Cristian Olteanu, bagat in spital de camatari?

×
Publicitate

O ipoteza noua arunca in aer dosarul politicianului din Bucuresti, lovit in cap cu o bata de niste necunoscuti. Initial, autoritatile au crezut ca barbatul a fost urmarit de rudele bonei, pe care a reclamat-o la politie pentru ca i-ar fi maltrat copila.

Acum, tot mai multe voci spun ca ranitul ar fi primit de fapt un mesaj de la niste camatari. Surse din randul anchetatorilor afirma ca politicianul ar avea datorii la acestia.

Modul in care s-a desfasurat totul este specific unui atac comandat. La niciun minut de cand Cristian Olteanu a iesit din scara blocului, de el s-a apropiat o masina albastra. A existat un schimb de replici intre el si sofer, dupa care din dreapta a coborat un individ bine facut cu o bata in mana, care l-a lovit direct in cap si l-a lasat lat.

Aceasta varianta este discutata si in cercurile politice. In declaratia de avere a politicianului apare si un credit de 100.000 de euro facut la o banca. Anchetatorii au incercat in repetate randuri sa stea de vorba Olteanu, insa pana acum nu au aflat mare lucuru.

Fostul candidat la primaria Sectorului 5 a fost supus unei operatii, iar in zilele urmatoare va fi transferat pentru recuperare la un spital din Viena. Familia lui este pazita non stop.

Coincidenta? Tatal fetitei batuta mar anul trecut de bona, atacat pe strada

 

Articol recomandat de sport.ro
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
SUA, decizie surprinzătoare. Compromis major făcut în fața Rusiei. Putin râde din nou
Citește și...
Doi adolescenţi în vârstă de 15 şi 16 ani au murit după ce au fost loviţi de un tren în Mediaş

Doi adolescenţi în vârstă de 15 şi 16 ani au murit, miercuri seara, după ce au fost loviţi de un tren pe strada Baia de Nisip din municipiul Mediaş.

Reacția apărării familiei Pașca: „Nu erau neglijați, s-a făcut tot ce s-a putut”. Ce spune avocatul despre milioanele de lei

Considerat în ultimii 20 de ani un bun samaritean, pentru că a adăpostit oameni cu probleme speciale, Viorel Pașca a fost reținut de DIICOT. Este acuzat de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat.

Ce pot face șoferii ale căror mașini au fost avariate în urma furtunilor. Sute de vehicule distruse de copaci în Capitală

Marți seară, peste 400 de case și subsoluri au fost inundate în Capitală. Și multe mașini, lăsate în parcările subterane, au fost acoperite de șuvoaiele formate atât de repede încât unii proprietari nu au mai apucat să le mute în siguranță.

Recomandări
Furtuna care a măturat Bucureștiul a fost cea mai puternică din ultimii 30 de ani. Specialiștii au numit-o „supercelulă”

După două zile de foc, o furtună violentă, numită de specialiști „supercelulă”, a lovit cu putere Capitala și județul Ilfov.

Grindeanu vrea guvernare PSD-PNL, dar cu o condiție: ”Acum semnez, pe loc!”. Liberalii nu au încredere, AUR are alte probleme

Negocierile pentru noua formulă de guvernare continuă... de la distanță. PSD este gata să semneze un acord politic și acceptă o rocadă la guvernare, însă doar dacă social-democrații vor fi primii. 

Reacția apărării familiei Pașca: „Nu erau neglijați, s-a făcut tot ce s-a putut”. Ce spune avocatul despre milioanele de lei

Considerat în ultimii 20 de ani un bun samaritean, pentru că a adăpostit oameni cu probleme speciale, Viorel Pașca a fost reținut de DIICOT. Este acuzat de trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat.