Interlopii din clanul Ragalie ameninta din nou. Politistii in alerta

×
Codul embed a fost copiat

Politistii din intreaga tara au fost anuntati sa fie cu ochii in patru dupa doi interlopi din Bucuresti, extrem de periculosi.

Indivizii au atacat in urma cu o luna mai multi barbati la o terasa din Capitala, cu sabii si baionete, iar ranitii au ajuns in stare critica la urgente.

Acum, una dintre victime ar fi amenintata prin telefon. "Sa-ti pregatesti cosciugul!", i-ar fi transmis unul dintre agresori.

Cei doi barbati cautati sunt: Ragalie Stan, zis Filindras si Ragalie Dumitru, zis Dan. Ei sunt banuiti ca au coordonat intreg atacul de la terasa.

Victima se afla la masa impreuna cu alte doua persoane. Venisera la terasa chemati de agresori, ca sa se impace chipurile dupa un alt conflict. Numai ca cei din Clanul Ragalie nu intentionau sa stea la povesti. Ei, sustine victima, voiau razbunare.

Citește și
duba jandarmi
Scandalul de la Caracal: Sali Tudor din clanul "Vaca" s-a predat la ProTV!

Erau in jur de 50 de persoane inarmate cu baionete, sabii, furci si bate. Au coborat din zece masini care au blocat strada si, printre trecatori, au pornit atacul.

Cei trei barbati atacati au suferit rani grave in urma luptei. Politistii de la Serviciul Omoruri au inceput imediat o ancheta si in urma unor descinderi au reusit sa-i retina pe trei dintre cei care au participat la bataie. Judecatorii Curtii de Apel au considerat ca acestia nu reprezinta pericol social si i-a eliberat. Asta in ciuda faptului ca vorbim de fapte savarsite cu violenta si amenintari cu moarte trimise catre victime chiar si cand acestea se aflau pe patul de spital. Alti doi atacatori sunt inca de negasit. Clanul Ragalie a mai fost implicat intr-o lupta de strada. Atunci, victima a fost un politist.

Cine are informatii despre Ragalie Stan si Ragalie Dumitru este rugat sa sune la 112.

 

Articol recomandat de sport.ro
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Citește și...
Interlopii din clanul Chiroaica, arestati pentru santaj si inselaciuni
Interlopii din clanul Chiroaica, arestati pentru santaj si inselaciuni

Isi spuneau simplu "Garda de Fier" si incercau sa obtina prin forta pumnului si a armelor suprematia pierduta in Bucuresti de temutul clan al Camatarilor.

Scandalul de la Caracal: Sali Tudor din clanul
Scandalul de la Caracal: Sali Tudor din clanul "Vaca" s-a predat la ProTV!

UPDATE: Este acuzat ca i-ar fi lovit si amenintat pe politistii trimisi sa faca pace, dar jura ca n-a fost decat spectator. Pe numele sau a fost emis un mandat de arestare preventiva in lipsa, pentru ca la trei ore de la batalie a plecat spre Spania

Descinderi in locuintele clanului Geamanu, in cautarea unor criminali
Descinderi in locuintele clanului Geamanu, in cautarea unor criminali

La noua luni dupa ce un batran a fost jefuit casa lui si ucis in bataie, politistii au prins un fir care i-ar putea duce pe urmele asasinilor. In zorii zilei, fortele de ordine au descins in sapte locuinte din Chitila, fieful clanului Geamanu.

Recomandări
Viscol în stațiunile de pe Valea Prahovei. Rafalele de peste 120 km/h doboară copaci și stâlpi. Turiștii, avertizați
Viscol în stațiunile de pe Valea Prahovei. Rafalele de peste 120 km/h doboară copaci și stâlpi. Turiștii, avertizați

Viscolul începe să pună mari probleme în stațiunile de pe Valea Prahovei. Rafalele de peste 120 de kilometri pe oră au rupt copaci și stâlpi de curent electric.

Reacția Școlii de Poliție din Câmpina, după ce un angajat ar fi încercat să violeze un elev în biroul său
Reacția Școlii de Poliție din Câmpina, după ce un angajat ar fi încercat să violeze un elev în biroul său

Un agent de serviciu al Școlii de Poliție din Câmpina, cu o vechime de peste 20 de ani în sistem, a fost arestat preventiv, după ce un elev a reclamat că l-ar fi agresat sexual.

Explozie de cazuri de gripă severă. Sute de pacienți ajung zilnic la urgențe, majoritatea nevaccinați
Explozie de cazuri de gripă severă. Sute de pacienți ajung zilnic la urgențe, majoritatea nevaccinați

Situație îngrijorătoare în spitalele de boli infecțoase din țară care au rămas fără locuri libere din cauza numărului mare de pacienți cu gripă.