Incident aviatic pe aeroportul din Timisoara!

60192269

Pilotul unei aeronave care urma sa decoleze spre Barcelona a cerut ajutorul fortelor de ordine, in urma unui conflict iscat intre suporterii echipei de baschet Partizan Belgrad.

Doi cetateni sarbi au fost dati jos din avion, care a decolat cu mai bine de doua ore intarziere.

30 de suporteri sarbi au venit in Romania cu autocarul si s-au imbarcat in cursa de Barcelona, pentru a-si incuraja echipa in meciul cu spaniolii.

In avion insa, o parte dintre ei au inceput sa se certe si au devenit extrem de galagiosi si nervosi. Doi sarbi, care consumasera si ceva alcool, i-au intrecut pe toti si au fost invitati sa coboare din avion.

Au refuzat insa, iar pilotul a dat alarma, cerand interventia serviciului de securitate al aeroportului. In aeronava a venit imediat si un echipaj de jandarmi care i-a luat pe sus pe cei doi pasageri.

Suporterii recalcitranti au fost audiati si amendati, apoi urcati intr-o masina a politei de frontiera, care i-a escortat pana in Serbia. Din cauza incidentului, cursa de Barcelona a decolat cu o intarziere de peste doua ore.

Articol recomandat de sport.ro
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”
Vladimir Putin exultă: „Toate restricțiile au fost ridicate!”
Citește și...
Motivul pentru care o femeie din Satu Mare și-a evacuat nora din casă și un an trebuie să nu se mai întoarcă

Certurile necontenite dintre o femeie din Satu Mare și nora ei, care locuiește în aceeași casă, au dus, în cele din urmă, la un ordin de protecție. Tânăra trebuie să părăsească locuința pentru un an. 

Șoferul unei autospeciale de tractări, lovit de o mașină în timpul unei intervenții pe centura ocolitoare a Alexandriei

O intervenție în trafic pe o șosea din Teleorman a dus la un accident din cauza neatenției unui șofer. Acesta l-a lovit cu oglinda autoturismului pe șoferul unei autospeciale de tractări. 

Un copil de 5 ani a murit înecat în piscina unui han din Bacău. Când a fost observat inert în apă era prea târziu

Tragedie într-o familie din judeţul Bacău. Un copil de 5 ani a murit înecat în piscina unui han, unde părinţii veniseră la o petrecere privată. 

Recomandări
Greva generală în Sănătate. Liderii Federaţiei ''Solidaritatea Sanitară'' se află la Ministerul Sănătăţii pentru negocieri

Sanitas a declanșat, marţi, 28 iulie, greva generală în semn de protest faţă de Legea salarizării, despre care reprezentanţii federaţiei spun că perpetuează inechităţi salariale între diferite categorii profesionale din sistem. 

Comisia de buget a avizat împrumutul SAFE de 16,68 miliarde de euro. Proiectul merge în plenul Camerei Deputaților

Comisia de buget a Camerei Deputaţilor a dat raport favorabil, marţi, proiectului de aprobare a Acordului de împrumut (SAFE) între Uniunea Europeană şi România, în valoare de 16.680.055.394 euro.

Probleme în lanț pentru TAROM. Dacă nu dovedește că se poate susține financiar până în decembrie, pierde ajutorul de stat

Comisia Europeană va retrage ajutorul de stat pentru TAROM dacă la finalul lunii decembrie 2026 compania nu reuşeşte să demonstreze viabilitate, a declarat, marţi, ministrul interimar al Transporturilor, Radu Miruţă, într-o conferinţă de presă.