Lesinuri in lant la o firma din Pitesti! Inca 6 angajati, la spital!

×
Publicitate

Ce se intampla la o firma de cablaje auto ar trebui sa intre in Dosarele X pentru ca nimeni n-a gasit pana acum o explicatie. Inca 6 oameni au ajuns joi in bratele medicilor, dupa ce miercuri 21 de angajati din acelasi loc au fost dusi la spital.

In urma lor, specialistii au facut analize, dar pana acum n-au ajuns la nici o concluzie. Si cei care s-au imbolnavit miercuri, si cei care au avut joi nevoie de ingrijiri medicale au acuzat amezeli si usturimi ale cailor respiratorii si au povestit ca ar fi simtit la un moment dat un miros de benzina arsa. Specialistii spun insa ca aerul este curat in sectie si nu stiu ce anume care sa le fi provocat angajatilor astfel de reactii.

Directia de Sanatate Publica va lua in continuare probe de aer pentru analiza din 2 in 2 ore. Analizele au fost solicitate chiar de conducerea societatii, care nu gaseste nicio explicatie pentru ce se intampla.

Incepand de joi, in ancheta care a fost deschisa de DSP si de Inspectoratul Teritorial de Munca, este implicata si politia, fiind luata in calcul si ipoteza unui act de sabotare a firmei. Medicii nu exclud nici un caz mai rar de atac de panica in masa.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Ursii din Busteni fac nazuri la gunoaie! Acum poftesc la gainile oamenilor

UPDATE: Ursii au facut din noapte, zi la Busteni. Un cartier intreg a vuit dupa ce o fiara flamanda a furat cateva gaini dintr-o curte si a ranit un om.

Au ajuns in stare grava la spital din cauza unor gaze emanate de soba

UPDATE: O caravana de ambulante a gonit miercuri seara catre spitalele din Targu Jiu. Salvarile duceau cinci oameni, care au lesinat din cauza gazelor emanate dintr-o soba.

Talharea pensionare ziua in amiaza mare. Acum a ajuns pe mana politiei

Cu un tupeu incredibil, un tanar de 21 de ani talharea pensionare in centrul orasului Deva! Pe una dintre ele a lovit-o cu salbaticie pentru 150 de lei, toti banii pe care aceasta ii avea in geanta.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.