In goana pe urmele unui sofer baut, fara permis si cu numere expirate

×
Publicitate

Politistii din Timisoara au pornit marti noaptea in goana pe urmele unei masini cu numere expirate, crezand ca acesta era motivul soferului sa fuga de ei.

 De fapt, cand l-au prins, au aflat ca omul bause inainte de a se urca la volan si nici permis nu avea.

Soferul, un tanar de 29 de ani, nu s-a oprit decat in curtea casei, acolo unde rudele sale au aruncat cu un ghiveci de flori in parbrizul dubei politistilor.

Luat la intrebari, barbatul nu a vrut nici in ruptul capului sa recunoasca faptul ca el ar fi fost la volan. In final, insa, atat soferul fugar cat si rudele lui au ajuns la sectia de politie pentru declaratii.

Pentru ca a refuzat sa i se recolteze probe biologice, a condus fara permis, iar masina avea numere de inmatriculare expirate, tanarul s-a ales cu un dosar penal pentru care risca sa faca pana la sapte ani de inchisoare.

Politistii incearca sa stabileasca acum si cine a spart parbrizul masinii de interventie. Daca va fi identificat, autorul acestei fapte poate fi condamnat la trei ani de inchisoare pentru distrugere.
 

Articol recomandat de sport.ro
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Tensiuni în Rusia! Duma de Stat, reacție dură după gestul făcut de fiul lui Sobolev: „Nu scuipa în fântână”
Citește și...
S-a spanzurat intr-un parc. Aflase ca fiul sau era conceput cu vecinul

UPDATE: Un test de paternitate cu un rezultat socant i-a zdruncinat viata si, in cele din urma, l-a impins la moarte pe un agent de la penitenciarul Colibasi, in varsta de 35 de ani.

Culmea accidentelor: lovit de ambulanta chiar pe trecerea de pietoni

Echipajul salvarii din Cluj se grabea la o interventie, insa nu avea in functiune semnalele acustice. Un alt batran a fost lovit de tren langa Lugoj pentru ca nu l-a auzit. Omul a scapat ca prin minune doar cu cateva fracturi.

Boala de care suferea a impins-o la sinucidere

Deznadajduita de vestile medicilor, o tanara de 26 de ani din judetul Arges s-a aruncat in bratele mortii! Fata fusese internata intr-un spital din Capitala s-a intors acasa extrem de abatuta. Rudele au gasit-o inghetata, in fantana din curtea casei.

Recomandări
Drona doborâtă la Galați pare să fi fost rusească. A zburat zeci de kilometri în 17 minute. Fragmente găsite lângă Corni

O nouă dronă care a pătruns neautorizat în spaţiul aerian românesc a fost doborâtă azi dimineață, în județul Galați. 

Tragedie pe litoral: Un adolescent de 17 ani a murit în valuri la Olimp, iar un tânăr de 19 ani este căutat de scafandri

Deși e steag roșu arborat pe plajele din sud, doi tineri care au intrat în marea furioasă, în stațiunea Olimp, au dispărut în valuri. 

Zi cu 3 incidente pe litoral: O dronă găsită lângă plaja Modern, un obiect suspect la Eforie și o aripă de în largul mării

Pe litoral în Constanța și Eforie două alerte au dus la evacuarea turiștilor de pe plajă! La Constanța în largul plajei Modern aproape de Portul Tomis a fost găsit un fragment de dronă.