Femeie de 66 de ani, batuta, violata si sechestrata de un tanar

60207273

Dintr-un cosmar negru a scapat o femeie de 66 de ani, din Mures, care a fost batuta si violata de un tanar de 29 de ani. Dupa ce a chinuit-o, individul a inchis-o intr-o pivnita si acolo a zacut biata femeie timp de doua zile, fara mancare sau apa.

 

De mai bine de 30 de ani, femeia traieste singura. Barbatul care a agresat-o este din acelasi sat cu ea si stia prea bine acest lucru. A intrat in casa ei in toiul noptii, a tarat-o in pivnita, unde a batjocorit-o si a zdrobit-o in bataie.

Vecinii au inceput sa se ingrijoreze cand n-au mai vazut-o ca de obicei pe ulita. Au strigat la poarta, nu le-a raspuns si atunci si-au dat seama ca ceva este in neregula. Au intrat in curtea femeii si, dupa minute in sir de cautari, au gasit-o in beciul unde fusese incuiata. Era lovita toata, cu maxilarul rupt, infrigurata si slabita de tot calvarul pe care a fost nevoita sa il indure.

Femeia a ajuns acum la spital, iar medicii spun ca isi va reveni din punct de vedere fizic, insa va ramane probabil marcata pe viata de ce a patit.

Politistii au reusit sa-l prinda si pe individul care a comis nelegiuirea, iar acesta va ajunge dupa gratii.

Ingroziti de faradelegile pe care le-a comis, localnicii nu au pic de mila pentru tanarul de 29 de ani si spun ca locul lui e in inchisoare. De altfel, acolo va si ajunge, mai ales ca este recidivist.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Putin e furios! Rusoaica a revenit din SUA și i-a lăudat pe americani: „Altceva!”
GALERIE FOTO | Putin e furios! Rusoaica a revenit din SUA și i-a lăudat pe americani: „Altceva!”
Citește și...
ANM: Seceta pedologică persistă în vestul și nordul țării. Grâul și porumbul, cele mai afectate culturi

Rezerva de umiditate pentru grâul de toamnă va fi satisfăcătoare până la optimă în Oltenia, Muntenia, cea mai mare parte a Dobrogei şi Moldovei, precum şi local în Transilvania, Banat şi Crişana.

Un bărbat de 75 de ani din Hunedoara şi-a ameninţat soţia cu un pistol. Arma, deținută ilegal, era primită de la tatăl său

Un bărbat de 75 de ani a fost reţinut după ce şi-a ameninţat soţia de 71 de ani cu un pistol deţinut ilegal, în urma neînţelegerilor familiale generate de aspecte financiare şi consumul de alcool.

Invazie de țânțari, căpușe și fluturi de noapte în București și alte orașe. Biologii avertizează: „Au apărut specii noi!”

Ploile abundente și temperaturile ridicate au creat condițiile ideale pentru înmulțirea insectelor în multe orașe, inclusiv Bucureștiul. 

Recomandări
Congresul Extraordinar PNL a adoptat modificarea Statutului. Bolojan: Ne-am asumat redresarea României într-un moment critic

Congresul Extraordinar al PNL a adoptat duminică modificarea Statului partidului. S-a decis astfel reducerea numărului de prim-vicepreşedinţi de la patru la unul şi înfiinţarea Biroului Permanent Naţional, ca structură centrală de conducere.

Presa britanică scrie că premierul Keir Starmer ar urma să își anunțe demisia. Cine ar putea să-i ia locul

Premierul britanic Keir Starmer ar urma să demisioneze luni, iar plecarea sa ar însemna cea mai mare rotație guvernamentală din ultimele două secole, potrivit presei engleze. Cel mai probabil succesor al său ar putea fi Andy Burnham.

Invazie de țânțari, căpușe și fluturi de noapte în București și alte orașe. Biologii avertizează: „Au apărut specii noi!”

Ploile abundente și temperaturile ridicate au creat condițiile ideale pentru înmulțirea insectelor în multe orașe, inclusiv Bucureștiul.