Fata de 13 ani, violata de tatal vitreg! Mama ei n-a spus nimic, de rusine!

×
Publicitate

Pentru o fata de 13 ani, din judetul Vaslui, iadul pe pamant era in casa celui care trebuia sa-i poarte de grija. Copila a fost amenintata cu moartea si violata in mai multe randuri de tatal ei vitreg.

Cumplit este ca mama fetei stia inca din luna august de cosmarul pe care il traia fiica ei, dar n-a suflat o vorba, ca sa nu ajunga de rusinea satului.

Localnicii povestesc ca barbatul de 35 de ani facuse o pasiune bolnava pentru fiica lui vitrega. Cu cutitul la gat, o lua de acasa si o viola intr-o liziera de salcami sau pe camp.

Copila a vrut sa-si apere mama de bataile pe care le primea de la tatal vitreg si l-a amenintat pe barbat ca il va da de gol, daca nu se potoleste. I-a marturisit apoi mamei cu lacrimi in ochi tot cosmarul pe care era nevoita sa-l indure. A implorat-o insa sa nu mai spuna nimanui, iar femeia a ales sa tina totul sub tacere, mai ales ca are impreuna cu acest barbat inca doi copii mici.

Cand n-a mai suportat la randul ei scandalurile si bataile, si-a dat iubitul pe mana politistilor. Barbatul de 35 de ani a fost retinut si este cercetat acum pentru viol.

Drama copilei i-a impresionat pe localnici care o judeca la fel de aspru pe mama ei, ca si pe violatorul care a chinuit-o.

Cazul este anchetat acum de politisti si de Directia pentru Protectia Copilului. Daca va fi gasit vinovat, barbatul risca 25 de ani de puscarie.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Furtunile au făcut ravagii în România: un deces, sute de intervenții și zeci de localități afectate. 48 de mesaje RO-Alert

Aproape 40 de localităţi din 18 judeţe, dar şi Capitala au fost afectate marţi seara de furtuni, pompierii intervenind pentru degajarea a peste 140 de copaci, 26 de autoturisme fiind avariate.

3,8 milioane de români ar putea avea lift în fața blocului, gratis. Care e condiția esențială

O nouă lege votată de Parlament prevede montarea de ascensoare exterioare, finanțate atât de la bugetul de stat, cât și din fonduri europene.

Peste 30.000 de români au cerut ajutor din cauza caniculei în ultimele 48 de ore. Temperaturile au atins 46 de grade în țară

În a doua zi de foc adusă de codul roșu, temperaturile resimțite au urcat până la 46 de grade în Brăila și Buzău. De altfel, în ultimele 48 de ore, peste 30 de mii de oameni doborâți de soare au cerut ajutor la 112.

Recomandări
Surse: Nicușor Dan crede că România ar fi fost într-o situație mai bună dacă Guvernul Veștea ar fi trecut cu sprijinul AUR

Parlamentul intră în vacanța fără să fi votat un Guvern cu puteri depline. Iar președintele nu a desemnat un nou premier pentru că, spune el, nici unul dintre cei propuși de partide nu are șanse să adune voturile necesare.

Peste 400 de persoane moarte la „azilul groazei” din Bihor, găsite îngropate pe un câmp. Detalii șocante din ancheta DIICOT

Acuzații oribile vizează un nou azil al groazei descoperit în Bihor. O familie care îngrijea în mai multe cămine fără autorizație peste 400 de persoane vulnerabile este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Rezultatele la Evaluarea Naţională 2026, publicate mai devreme. 79% dintre elevi au medii mai mari sau egale cu 5

Rezultatele inițiale ale Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a au fost publicate marți, 30 iunie 2026, la ora 17:00, pe platforma dedicată examenului. Datele reflectă performanțele obținute înainte de perioada contestațiilor.